Суспільство

Суне арктичний циклон: чернігівські синоптики прогнозують до 25 градусів морозу

Нинішній лютий лютує не на жарт. Адже надворі панує справжня зимова погода, якої не було вже кілька зим підряд. І схоже, що лютий не збирається добрішати: адже з усіх усюд чутно про чергову порцію похолодання.

Чи дійсно це так і чи варто готуватися до лютих морозів, журналіст ЧЕline вирішив з’ясувати у чернігівських синоптиків.

«30 градусів морозу не очікуємо. Але в нічний час цього тижня температура повітря коливатиметься в межах 18-25 градусів морозу. Денна температура повітря очікується від 6 до 12 градусів морозу. Суттєвих опадів не передбачається», – розповіли в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології.

Між тим, ішлося й про те, що наступного тижня очікується потепління. Однак про те, до яких позначок піднімуться стовпчики термометрів, синоптик не сказав, бо прогнози складають зазвичай на наступні 5 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тяжкі наслідки ковіду та топ неврологічних хвороб: як уберегтися від «епідемій» ХХI століття (Відео)

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

У свою чергу Міністерство освіти та науки рекомендувало керівникам навчальних закладів перевести школярів на дистанційну форму навчання через складні погодні умови та зниження температури.

Про це йдеться в листі міністерства до керівників департаментів освіти та закладів загальної середньої освіти.

Окрім того, Міносвіти просить їх провести серед школярів роз’яснювальну роботу щодо того, як запобігати переохолодженню.

Однак, керівники та засновники закладів освіти мають право узагалі призупинити навчання школярів за надзвичайних погодних умов.

Приклади переведення школярів через негоду на дистанційне навчання є й на Чернігівщині. Наприклад, цими днями учні не пішли в школи в Менській громаді. В групі «Менщина» в соцмережі опубліковані роз’яснення начальниці відділу освіти Ірини Лук’яненко. Зокрема зазначається, що таке рішення ухвалили аби «уберегти дітей від переохолодження. До того ж, не по всіх селах були почищені дороги, автобус не міг розвернутися». Ідеться і про те, що «15 та 16 лютого діти будуть на дистанційному навчанні. За цей час повністю вирішаться проблеми із дорогами. Із 17 лютого ми виходимо на навчання за будь-якої температури».

Та хай би там що було, а переохолодження в будь-якому випадку небажане.

Міністерство охорони здоров’я з цього приводу навіть опублікувало рекомендації на час несприятливих погодних умов.

Одягайтеся тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофтин замість однієї теплої, щоб не спітніти. Якщо буде жарко, завжди можна зняти одну з одеж. «Правильний» зимовий одяг складається з трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, термобілизна), середній шар (светр, кофта тощо), верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички). Обирайте взуття з товстою підошвою.

Захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, а ніс і вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром.

Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло й уникнути обмороження.

Поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне.

Пийте достатньо рідини. Якщо плануєте  тривалу прогулянку — візьміть із собою термос із чаєм.

Заходьте щогодини до теплого приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.

Робіть прості вправи для рук або ніг, аби посилити кровообіг у судинах, що замерзають. Так само рухайте пальцями ніг.

Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше переохолоджується.

Відмовтеся від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.

Не торкайтеся металу та відмовтеся від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру на місці контакту.

Якщо плануєте довгу поїздку або прогулянку, стежте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена.

Ознаки переохолодження: тремтіння, «воскові» плями, оніміння, виснаження, втрата пам’яті, нечітка вимова, млявість, сонливість. У дітей ознаки переохолодження можна помітити, якщо їхня шкіра яскраво-червона та холодна, а вони самі дуже мляві.

Перша допомога в разі переохолодженні — зайти в тепле приміщення, зігрітися, випити теплий напій і поїсти. Якщо ж температура тіла нижча за 34 градуси, то потрібна госпіталізація.

Ще статті по темі

Back to top button