На Чернігівщині стартує проєкт «Поліцейський — учасник освітнього процесу»
Сьогодні начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський презентував проєкт «Поліцейський — учасник освітнього процесу».
З огляду на карантинні обмеження, захід відбувся в режимі онлайн. До відеоселекторної наради були запрошені поліцейські та представники освітніх установ міст Чернігів, Ніжин та Прилуки.
«Поліція провела ґрунтовний аналіз криміногенної ситуації і дійшла невтішних висновків: школярі часто вчиняють правопорушення або самі стають жертвами злочинів. Щоб змінити цю негативну тенденцію, за ініціативи Голови Нацполіції України впроваджується проєкт «Поліцейський — учасник освітнього процесу», — зауважив Володимир Нідзельський.
Мета: налагодження взаємодії між освітянами, учнями, батьками та поліцейськими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Макошине запрацює поліцейська станція
Практичний етап реалізації проєкту почнеться вже у вересні, тобто зі стартом нового навчального року. Він охопить десять шкіл Чернігова, три у Прилуках та дві в Ніжині. З часом кількість навчальних закладів буде лише зростати.
Учасники проєкту: поліція (ювенальна превенція та, за необхідності, інші правоохоронні підрозділи), учні та їх батьки, адміністрація навчального закладу, управління освіти, відділи соціального захисту прав дітей, сім‘ї та молоді.
Унікальність проєкту в тому, що за кожним навчальним закладом буде закріплено ювенального поліцейського. Він працюватиме безпосередньо у школі. Ці спеціалісти здебільшого мають педагогічну та психологічну освіту і знають, як спілкуватися з учасниками освітнього процесу.
На ювенальних поліцейських покладаються заходи із забезпечення безпеки дітей та впровадження інноваційних методів превентивної роботи в учнівському середовищі. Зокрема, поліцейські будуть протидіяти поширенню булінгу, навчати підростаюче покоління основам кібербезпеки, правилам поводження в суспільстві, розповідатимуть про адміністративну та кримінальну відповідальність тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині друга поліцейська станція запрацювала у Лосинівській громаді
Очікувані результати впровадження проєкту «Поліцейський — учасник освітнього проекту»:
— Сформоване безпечне середовище та навички безпечної поведінки дітей;
— Удосконалені перспективні напрями превентивної роботи з дітьми;
— Зменшення випадків булінгу;
— Підвищення ефективності попередження злочинності в дитячому середовищі та суїцидів;
— Удосконалення спільної профілактичної роботи органів поліції та освіти;
— Молодь має розуміти, що поліцейський — це друг, а не представник карального органу, тож в рамках проєкту має зрости авторитет правоохоронців.
Зауважимо, що один з пріоритетів Національної поліції в 2021 році — розвиток інституту ювенальної превенції, а відтак всебічна підтримка підростаючого покоління. З огляду на це, на Чернігівщині також реалізується проєкт «Моя майбутня професія — поліцейський».
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv