Політика

У Сосницькій громаді старост обирали на конкурсі

25 кандидатів претендували на 6 посад старост у Сосницькій громаді. Кожен охочий стати представником громади пройшов конкурсний відбір та співбесіду, а також презентував своє бачення розвитку старостинського округу перед депутатами, які й визначили хто із кандидатур обійматиме посаду.

«Кожен мешканець мав можливість подати свою кандидатуру. У всіх старостатах створили конкурсну комісію, яка складалась із депутатів, працівників міської ради та мешканців сіл старостату. Комісія обирала двох і вже ці два кандидати переконували депутатів призначити їх презентуючи своє бачення роботи та розвитку старостату. Це було конкуренто та прозоро, адже співбесіди записували на відео», — розповів Леонід Ляшук, староста Задесенського старостинського округу Сосницької громади.

Практика Сосницької громади дозволяє залучити громаду до процесу відбору кандидатур та публічно обговорити проблеми та шляхи їх вирішення території старостату перед призначенням посадовця. Ця практика в регіоні не єдина, але найбільш показова, адже закон дозволяє депутатам призначити старосту на сесії за поданням голови громади.

Пан Леонід працює перший тиждень на посаді, і сьогодні вже має питання та проблеми, для розв’язання яких необхідно знайти рішення та знання. Сьогодні команда Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» організувала семінар «Староста у громаді: особливості правового статусу та діяльності» на якому обговорили законодавство та особливості роботи старост.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський призначив голову РДА на Чернігівщині

«Староста має стати лідером та двигуном змін на ввіреній території, і держава для цього дає всі можливості. Кращі практики громад показують, що в такій системі роботи можна підвищити громадську активність у селах та містах, і ключовим чинником успіху є саме вдало обраний староста», — наголосила Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми.

Близько 90 старост громад регіону разом із експертами Програми на семінарі говорили про особливості правового статусу старости, права, гарантії старости та проходження служби в органах місцевого самоврядування, повноваження старости, управлінські інструменти та кращі практики роботи старост.

«У процесі призначення старост та їх звільнення, дотримання трудового законодавства є основним пріоритетом громади. Адже судові позови та відшкодування за порушення права нікому не потрібні. На семінарі ми детально розібрались у тому як проводити ці процедури правильно. Але це невелика частинка того, що варто знати та розуміти старостам у їх роботі», — вважає Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Чернігівського  регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Пан Леонід працює із мешканцями чотирьох сіл та має невеличку команду. На такі навчання покладає значні очікування, адже робота старости значно відрізняється від роботи колишнього сільського голови, зокрема потребою постійно бути в контакті із мешканцями та із головою, депутатами та фахівцями ради. І всіляко відстоювати інтереси та проєкти старостату.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Дмитро Клименко

Ще статті по темі

Back to top button