В області планують побудувати 95 свердловин для забезпечення сіверян якісною питною водою
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/2021_10_22_voda-e1634912687780.jpg)
Відповідну ініціативу підтримали сьогодні депутати на пленарному засіданні шостої сесії обласної ради восьмого скликання, проголосувавши за програму «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки». Її мета — забезпечити місцевих жителів якісною питною водою в необхідних обсягах.
Ініціювали розроблення програми зокрема й депутати обласної ради, які супроводжували спільно з Департаментом енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОДА кожен етап напрацювання заходів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівська облрада просить схвалити загальнодержавну програму «Питна вода»
Програма передбачає будівництво 95 свердловин глибиною 80-150 метрів (канівсько-бучацький водоносний горизонт). Водозабірні колонки облаштують у селах і селищах, які найбільше потерпають в умовах зниження рівня ґрунтових вод. На все це заплановано витратити 95 мільйонів гривень: 57 надійдуть з обласної скарбниці, решта 38 — із місцевих бюджетів.
Реалізація задуманого, якщо будуть виділені необхідні кошти, триватиме 5 років. На першому етапі (2022–2024 роки) планується будівництво 57 свердловин (з облаштуванням водорозбірних колонок), на другому (2025–2026 роки) — 38.
Питання забезпечення жителів області питною водою — вкрай актуальне. Адже останніми роками внаслідок кліматичних змін у багатьох населених пунктах Чернігівщини, яка, до речі, має найбільші запаси поверхневих і підземних вод в Україні, фіксуються випадки зникнення води в колодязях та криницях. Сприяє цьому й зношеність застарілих систем водопостачання. Тому виникає потреба у влаштуванні водозаборів підземних вод із глибоких горизонтів.
За інформацією органів місцевого самоврядування, існує нагальна потреба в додатковому забезпеченні споживачів питною водою у майже 500 населених пунктах області, в яких проживають понад 200 тисяч осіб.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv