Медики пояснили, звідки береться осіння застуда
Осінь — це пора сімейних переглядів улюблених фільмів із філіжанкою гарячої кави у руках.
Але разом із тим, у цей час змінюються біологічні ритми людини.
Психоемоційна перебудова
В осінній період розумова активність і продуктивність людини підвищується, а от емоційний стан стає нестабільним: перепади настрою і депресія переслідують кожного другого. Подаруйте собі позитивні емоції: сходіть на прогулянку, відвідайте зоопарк або влаштуйте захоплюючу поїздку на вихідні.
Шлунок готуються до холодів
Восени зростає активність кишківника, а шлунковий сік виробляється інтенсивніше. Такі зміни можуть спричинити за собою загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Тому варто обмежити споживання продуктів, які подразнюють кишечник: чіпсів, солоних горішків, газованої води та алкоголю. Крім цього, гастроентерологи не рекомендують зловживати спеціями і гострими соусами.
Інтенсивна робота легенів
Збільшується частота дихання й ефективність газообміну. Така напружена робота органів дихання і одночасне зниження температури повітря часто призводить до простудних захворювань і бронхіту. Тому дуже важливо тренувати дихальну систему, а з настанням холодів — обов’язково носити шарф.
Організм запасається жиром
У міжсезоння організм потребує підвищення калорійності раціону для збереження тепла. Він збільшує жировий шар у кілька разів. Тому восени проблем із апетитом немає, а на талії з’являється парочка зайвих сантиметрів.
Змінюється робота серцево-судинної системи
Восени у зв’язку з посиленою роботою організму підвищується кров’яний тиск, а також зростає навантаження на серце. Не варто ігнорувати сигнали свого організму: стежте за тиском, а якщо ваше самопочуття різко погіршилося, обов’язково сходіть до лікаря.
Джерело: «4mama«