У селі на Чернігівщині школярі молодших класів збирають гроші на ЗСУ
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/A99C98F2-03E0-4778-8F0B-B0A365112D3F-780x470.jpeg)
На жаль, сучасні діти знають про війну не з чуток і мріють не про подарунки й іграшки, а про мир в Україні. І багато хто вже не просто мріє, а робить свій посильний внесок у нашу спільну Перемогу.
Нині в містах і селах Чернігівщини – справжній бум на дитячі «блокпости», коли школярі зупиняють автівки чи перехожих і збирають гроші на ЗСУ. Нещодавно такий пост облаштували в селі Кучинівка Сновської громади.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/051BD6E5-1279-4DB4-8582-FECE0B066566-482x642.jpeg)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готуються до зими та вирішують нагальні проблеми: реалії Тур’янського старостинського округу
«Ще немає тижня, як він стоїть. Проте назбирати дітям уже вдалося майже дві тисячі гривень», – у коментарі для ЧЕline зазначила староста Кучинівського старостинського округу Олена Недвига.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/7A61309A-4183-49D1-B321-EFFDB770DB3F-482x642.jpeg)
Зібрані кошти діти щодня приносять до сільради. Староста каже, як буде 4 тисячі гривень, то тоді вже вирішать, на що саме їх витрачати. Але діти навіть в умовах війни залишаються дітьми. Тож, за словами Олени Недвиги, пропонують на всі гроші накупити для військових цукерок, аби пригостити наших захисників.
«Я ж відповідаю, що, напевне, цукерки в них є. Ліпше витратити зібрані гроші на щось потрібніше для військових», – пояснює староста.
Діти встановили свій «блокпост» біля будинків, де живуть, бо батьки далеко дітей не відпускають.
«Узяли прапор, дехто з дітей навіть одяг кольорів української військової форми одягнув. І стоять на своєму «блокпості».
Я якось пожертвувала їм гроші і кажу, що можуть із тієї суми взяти собі на морозиво. То вони відповіли, що не можна – то все на ЗСУ.
І отак щодня вони заступають на своє «чергування», спершу троє дітей стояли, потім стало п’ятеро.
Буває, бачу, що втомилися. То запитую: «Чи будете завтра стояти?». Відповідають, що звісно», – розповіла Олена Недвига.
Місцеві до дитячої ініціативи ставляться позитивно. Є й такі люди, що по 200, 100 гривень дають. А буває, що люди навіть і по гривні приносять – у кого скільки є. Але все одно це внесок у скарбничку нашої спільної Перемоги.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/F6CFE1D9-CD2B-4282-AF3C-2C011066C8D1-482x642.jpeg)
Ірина Осташко
Фото надала Олена Недвига