Чернігівці розповіли, чи підуть на Великоднє богослужіння та до якої церкви
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/108311-1_large-e1680617621212-780x470.jpg)
До найвеличнішого й улюбленого всіма християнського свята Великодня, що цьогоріч припадає на 16 квітня, – рукою подати. Невід’ємні атрибути свята – урочисте всенічне богослужіння й освячення пасок, крашанок та інших наїдків, які приготують господині.
Між тим, це вже буде другий Великдень, який Україна, на жаль, зустрічає в умовах широкої війни, коли від рук російських загарбників гинуть кращі сини та доньки України, діти, старі люди, руйнуються долі, житло й купа інших будівель і об’єктів, здригається від вибухів свята українська земля…
Ситуація страшна та болюча, але навіть за таких обставин світле Христове Воскресіння настане. Тож вирішили дізнатися в чернігівців, чи планують вони йти на Великоднє богослужіння і чи важливо, в якій церкві святити паску?
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/271404704_717316259168876_3450736403395973364_n.jpg)
Віктор Бистров, депутат Чернігівської міської ради
Дуже рідко відвідували Великоднє богослужіння, оскільки воно всенощне – триває майже всю ніч. Освячувати великодній кошик будемо, в якій церкві – не важливо, Бог – один. Він живе не тільки в церквах, а й у нас.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/337739541_1881776058874937_4647188517886523775_n.jpg)
Владислав Пархоменко, історик
До повномасштабного вторгнення щороку відвідував Великоднє богослужіння. Зазвичай на службу та освячення пасок ішов під ранок.
На території України має бути лише одна Помісна Православна церква України і жодних московських патріархатів. Їхнє місце – за межами нашої держави! Шкода, що православним вірянам цього патріархату очі починають відкриватися лише на дев’ятий рік російсько-української війни, і то не у всіх.
Планую відвідати Великоднє богослужіння й освячення пасок у церкві св. Параскеви П’ятниці або в кафедральному соборі святої великомучениці Катерини ПЦУ.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/325804891_1605590409912243_7273093314929176975_n.jpg)
Анатолій Тютюнник, журналіст
На Великоднє богослужіння збираюся. Це головний день у році для православних християн. Паску в нашій родині святили завжди, навіть коли в селищі ще церкви не було – ходили до сусіднього.
Святити будемо, звісно, в ПЦУ – тій церкві, яка з народом і в горі, і в радості.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/324954146_910231933353105_2246634437311099570_n.jpg)
Олександр Гашпар, громадський активіст
Ні, не планую. Немає просто бажання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий письменник Сашко Дерманський приїхав до чернігівських дітей (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/290355773_1091476181448431_1273869443646891902_n.jpg)
Микола Силенко, виконавчий директор у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України
Так, планую. Наша родина вже кілька років відвідує виключно храми Православної церкви України. Тож не будемо зраджувати традицію і, найімовірніше, підемо до Катерининської церкви.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/337525770_3192411490905724_5794199118777206838_n.jpg)
Сєргєй Карась, журналіст
Минулого року, коли Чернігів (та й я теж, адже в лютому-квітні жив біля Березового гаю, а там бомбили щодня) намагався оговтатися від наслідків російської облоги, я був просто шокований кількістю чернігівців, які ходили «святити пасочки» до храму на честь «новомучеників і сповідників російських» упц московського патріархату на сучасному проспекті Левка Лук’яненка (це навпроти магазину «Сіверський»). Сам я у 2022-му ходив до церкви Іоанна Воїна (це храм ПЦУ на Ремзаводі).
Не певен, якщо чесно, що піду саме на богослужіння та відстою всю службу, але так, святити паску планую. А на моє переконання, нічого святого в церквах упц (яка, відповідно до висновків Держслужби з етнополітики, досі є частиною рпц – саме тієї церкви, котру очолює патріарх війни кіріл (гундяєв)) немає, тому й освятити там нічого не вдасться. Тож піду до ПЦУ.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/337478452_999596274340721_3040466997315260267_n.jpg)
Вадим Балінський, працівник сфери охорони здоров’я
На богослужіння не ходжу. Паску свячу в нашій церкві, що біля хати – маленька така, але ошатна. Швидко та зручно.
А взагалі мене хрестили в церкві московського патріархату у 1988 році – у Троїці в Чернігові. Зараз для мене немає значення, якої приналежності храм – в усіх служба українською мовою. І мене це влаштовує.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко