На Прилуччині в невеликому селі створили куточок старовинного одягу та предметів побуту (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/2024-01-08_141517-e1704716673664.jpg)
На Прилуччині в селі Замістя приблизно рік на базі Будинку культури діє музейний куточок «Спадок нації». Ініціаторкою його створення була Катерина Говорун, завідувачка БК.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/416411648_3694294700896637_5255462414126486371_n.jpg)
«Створили ми його десь рік тому. Ото було їду в автобусі та питаю в людей, у кого що цікавого та старовинного залишилося. Хтось сорочки приніс, хтось предмети вжитку. Так і виник невеличкий музей, аби зберегти нашу спадщину. Деяким предметам у ньому вже понад сто років. Я також речі родинні приносила. Наприклад, принесла старовинне сито, зроблене зі шкіри. Моя бабуся товкла крупи, а тоді через нього просівала. У мене ще вдома є ступа, їй років, може, й 200. Але вона важка, та й місця в нашому музейному куточку нема, щоб її поставити. Зберігаю її, щоб і внуки мої побачили, і правнуки. Є ще в мене скатертина, яку моя ще, мабуть, прабабуся виткала. Сорочка вдома є зшита з полотна, їй більше як 100 років, але вона так добре збереглась», – розповіла для ЧЕЛАЙН Катерина Говорун, завідувачка Будинку культури в с.Замістя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові з’явився новий будинок-музей (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/414782737_667154398827711_3474931298396771613_n.jpg)
У куточку «Спадок нації» – старовинні праски, глечики, прядки, серпи, лампа, приладдя до печі (вила, кочерга), рубель, вишитий одяг, рушники. Катерина Говорун і сама вишиває. Раніше вишивала картини, зараз вишиває ікони та рушники.
«Раніше ми в Будинку культури проводили виставки рушників вишитих, картин. Я і свої роботи приносила. Я вже вишила три ікони, зараз вишиваю четверту. Рушники вишиваю, онуці вишила. Доньці сорочку вишила, зятю вишиваю тепер, скоро завершу. Вишивати почала ще молодою, потім якось перестала, а це останні вісім років знову почала захоплюватись вишивкою. Вишиваю хрестиком, бісер мені здається трішки грубим. У березні планую в Будинку культури провести виставку. Вишиваю, як час є, зокрема ввечері. Вишиваю для себе, не продаю, аби дітям моїм, внукам була пам’ять про бабусю», – розповідає Катерина Говорун.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/414927345_2081293308883135_2634182229757277787_n.jpg)
Саме завдяки таким невеличким музейним куточкам ми можемо дізнатися, як жили наші пращури, чим користувалися, який одяг носили. Наразі дуже важливо пам’ятати нашу історію та зберегти її для наших нащадків.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/415038055_334955862683178_6802489777703463447_n.jpg)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/415214650_891695785952018_4115992613054920578_n.jpg)
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Спілкувалась Оксана Замятіна