Перша операція з простатектомії в Чернігові пройшла успішно: пацієнт почувається добре ЧL
У вівторок, 19 квітня, в нещодавно створеному урологічному відділенні було проведено унікальну для Чернігова операцію з видалення передміхурової залози пенсіонеру 1951-го року народження, жителю обласного центру.
На рак передміхурової залози пацієнт страждав уже близько року. На щастя, хвороба не перейшла в стадію метастазів, тому, за попередніми прогнозами, радикальне оперативне втручання здатне було не тільки позбавити його захворювання, а й повернути до нормального якісного життя.
Простатектомію здійснювали досвідчені спеціалісти Харківської академії післядипломної медичної освіти, які приїхали до Чернігова продемонструвати нашим хірургам свою майстерність, адже вони такі операції роблять уже тривалий час. Провели операцію доцент кафедри урології Харківської академії післядипломної медичної освіти Олександр Зеленський, завідувач абдомінального відділення обласного онкодиспансеру Іван Єрко та лікар-онкоуролог Роман Цисельський.
– Простатектомія – новий для нас метод лікування злоякісних пухлин чоловічої статевої системи. Рак передміхурової залози з кожним роком прогресує, за останнє десятиліття кількість його випадків зросла у десять разів. Звісно, ми не можемо стояти осторонь цієї проблеми, тож вирішили запросити фахівців, щоб подивитися, як вони роблять такі операції, а також провести навчання та семінари для наших лікарів. Простатектомія не потребує особливого сучасного обладнання, втім, це надскладна хірургія, де треба використовувати менш травматичну апаратуру, що не викликає значних некротичних змін після оперативних втручань. Такі операції вкрай необхідні нашим пацієнтам і, за умов, якщо радикальна операція здійснюється своєчасно, пацієнт повертається до нормального життя. На жаль, сьогодні ми не зможемо замінити хірургічне втручання якимось іншим методом лікування раку передміхурової залози, – зазначив головний лікар обласного онкодиспансеру Валерій Зуб. – Нині наш пацієнт почувається добре, післяопераційний період минає без ускладнень.
Загалом рак передміхурової залози посідає трете місце (після раку легенів і шлунка) за кількістю випадків злоякісних новоутворень у чоловіків. На жаль, на Чернігівщині показник захворюваності на онкопатологію – один із найвищих в Україні. Він становить 379 випадків на 100 тисяч населення, що у півтора разу більше за середньоукраїнський показник. Щороку приблизно в 4 тисяч жителів області вперше діагностується онкопатологія, 1 300 діагнозів припадають на Чернігів.