Великодні дерева «розквітли» в ліцеї на Чернігівщині
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/436625010_329681916807456_1178307139796733799_n-e1715349141201-780x470.jpg)
Українські писанки – шедеври мініатюрного живопису. У писанкарстві найширше серед усіх видів декоративно-ужиткового мистецтва представлені домінантні мотиви українського орнаменту, поширені по всій території України.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/436657077_2235699383450048_3485721427195679401_n-856x642.jpg)
Так, на уроках образотворчого мистецтва у Сновському ліцеї №1 діти знайомилися з орнаментом українських писанок «сонце», «хрест», «зірка», «сварга», «грабельки» тощо, значенням кольорів і символів. Звертали увагу на традиційне писанкарство, розфарбування за допомогою писачка, воску та нетрадиційне використання різних прийомів в оформленні прикраси для святкового столу.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/436798325_986351696334953_6576878134296445309_n-856x642.jpg)
«Це надихнуло учнів створити виставку малюнків для здобувачів освіти та всіх гостей нашого ліцею. У роботах діти вміло намалювали на шаблоні (яйці) петриківський розпис, кольорову графіку, геометричний і рослинний орнаменти. Так за допомогою творчого підходу дітям вдалося створити у ліцеї святковий великодній настрій», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначає Алла Єрмоленко, директорка ліцею, заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/436917079_1837408493409837_4689920017790747864_n-856x642.jpg)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовно скористатися швейною машинкою можна в бібліотеці на Чернігівщині
Усі небайдужі продовжують долучатися до виставки, і вона щоденно поповнюється новими експонатами. А напередодні Великодня учні початкових класів разом зі своїми вчителями виготовили символічні писанки, якими прикрасили дерева на подвір’ї ліцею. Так, у шкільному саду «розквітли» Великодні дерева.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/441117539_820411656649546_1873224061919059897_n-856x642.jpg)
Відомо, що традиція прикрашати до Великодня гілки дерев і кущів писанками має давнє походження, адже яйце – древній символ життя, тому Великоднє дерево також називають «деревом життя». Це символ оновлення, воскресіння, пробудження, відродження. Понад 200 писанок прикрашають Великодні дерева в Сновському ліцеї №1, а гігантські писанки, розписані вчителями, створили великодній інтер’єр для святкової фотозони.
Спілкувалась Ірина Осташко
Фото – Сновський ліцей №1
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/441110067_911158480811093_5116145192337296772_n-856x642.jpg)
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv