Без світла: чернігівці розповіли про свої джерела живлення
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/7c106db-generatory-m-e1721223845823.png)
Через відключення електроенергії українці по багато годин на добу сидять без світла. Але уявити сучасне життя без смартфонів, ноутбуків, холодильників та інших гаджетів і приладів доволі важко.
Тож аби не сидіти годинами з розрядженими телефонами та за потреби вмикати різноманітні пристрої, українці використовують різні джерела живлення. Які саме, дізнавалися в чернігівців.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/450120033_1272698643717620_3352757786518693278_n-634x642.jpg)
Олександр Гашпар, громадський активіст
Генератором не користуюся. Використовую лише один павербанк на 10000 mАh, але думаю над покупкою більш потужного павербанка.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/450377053_856363789353852_2770968464746383606_n-483x642.jpg)
Сєргєй Карась, журналіст
Генератор, наскільки я знаю, неможливо встановити на балконі, а на екофлоу не маю грошей. Усе що є в господарстві – слабка повербанка, яка більше допомагає навіть не із зарядкою смартфонів, а з підзарядкою портативних ламп і вентиляторів.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/418544770_323781166893508_1302061810043062226_n-637x642.jpg)
Тимур Блинець, священник
Тільки повербанки для заряду телефона або лампи.
На парафії в нас є генератор, переданий нам благодійним фондом за сприяння Седнівської селищної ради, але він лише для екстрених випадків, коли, скажімо, добу і більше не буде світла. От тоді й застосуємо для загальних потреб громади, але сподіваємося, що не доведеться і врешті-решт все налагодиться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як бігати в спеку, аби не опинитися на лікарняному ліжку: поради для чернігівців від марафонця Павла Деркача
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/431019385_739677431698097_3513308444314043774_n-312x642.jpg)
Марія Шевченко, пенсіонерка
Нам раз у житті пощастило. Саме на тій вулиці, де мешкаємо ми, подача електричного струму не відключається.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/449751648_3414021995561489_3415037781362516171_n-637x642.jpg)
Дмитро Коток, маркетолог
Повербанк хіба що… Кілька повербанків… Їх вистачає і на телефони, і на освітлювальні прилади… А так загалом бездротові освітлювачі на батареї дуже зручна штука, особливо якщо на магнітах для швидкого кріплення… Це все, що з альтернативних джерел живлення використовую…
Ірина Осташко
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv