Феодали-олігархи гальмують процес децентралізації — союз бізнесу і влади не зацікавлений у підвищенні соціальних стандартів (Відео)
Питання децентралізації сьогодні не просто актуальне, а конче необхідне. Саме через передачу повноважень по вертикалі згори донизу – це єдина можливість для країни вибратись зі злиднів. Однак стара школа чиновників активно встромляє палиці в колеса реформ. Яскравим прикладом гальмування децентралізації є Козелецький, Бахмацький та Носівський райони Чернігівщини. Тамтешні горе-керманичі не просто тицяють палиці у колесо реформ, вони всіляко й всеосяжно заважають. Ба більше, такі посади мають ОБИРАТИ, а не призначати.
— Дійсно, вона нам потрібна. У нас, поки ми не зламаємо цієї системи – призначення Президентом тієї чи іншої людини, – в районі чи в місті порядку не буде,- Олена Броницька, політолог.
Децентралізація може врятувати Україну від економічної та політичної кризи. Однак зміни в цьому напрямі відбуваються надто повільно. Усе через те, що влада не хоче прощатися із бюджетними потоками та можливістю царювання.
— Для багатьох децентралізація, для місцевої влади – це перенесення грошей на місця. Тобто вони тепер із задоволенням використовують ці кошти, ще не відчуваючи відповідальності перед своєю громадою. І громада обрала саме тих депутатів, які витрачали гроші, що текли як молочні ріки по кисільних берегах. І громада ще в багатьох місцях не відчула, що вона має тиснути на місцевому рівні. Щоби проблеми вирішувалися там, де вони виникають,- Валерій Димов, політолог.
Саме громада має впливати на всі внутрішні процеси. І тут важливо обмежити повноваження людини, яка займає виборчу посаду. Керівник не може мати супутніх інтересів і використовувати свою посаду заради збагачення себе чи своєї родини.
— Влада на місцях чому саботує? Хто хоче відійти від тієї шикарної кормушки? Від того, що вони мали протягом 25 років. І вони не зважають на людей. Дуже мало є керівників, голів районів, губернаторів, які дійсно піклуються про своє місто, про своїх людей,- Олена Броницька, політолог.
— Стара система була корупційно-тотальна. І тому зараз ми спостерігаємо агонію цієї системи, і вони оцю агонію відтягували, всіляко намагаючись і надалі якось збагатитись Це як у крадія нібито остання крадіжка, а потім він зав’яже, а він ніколи не буде зав’язувати, якщо громада не буде тиснути,- Валерій Димов, політолог.
Отже, децентралізація посилює громаду внизу. І в одному регіоні можуть бути зовсім різні громади і навіть можуть конкурувати одна з одною. А здорова конкуренція завжди працює на покращення результату. Українці все краще орієнтуються у політичних процесах а економічний зиск очевидний і для підростаючого покоління.
Благо децентралізація набирає обертів, адже за минулий рік у цьому напрямі було зроблено значно більше, ніж у 2014-му. Однак держава рухається надто повільно, адже верхня гілка влади не хоче прощатися зі своїми всеосяжними можливостями. Залишитися без годівниці, та звичного фінансового комфорту для феодалів-функціонерів досить боляче. Чимало сільських рад готові до об’єднання але місцеві виконавчі органи гальмують цей процес. Облдержадміністрації та обласні ради не приймають відповідних рішень. І не дивно, адже набивати кишені коштом інших швидко а маніпулювати бідними значно легше ніж заможними та щасливими.