5 цікавих фактів про літературну експозицію музею Коцюбинського (Відео)

Кожен, кому доводилося відвідувати музей-заповідник М.Коцюбинського, звертає увагу на велике приміщення з сірими стінами, що одразу впадає в око, щойно заходиш на подвір’я. І ледве не у кожного допитливого відвідувача з’являється питання: що там? А там – цілий експозиційний комплекс, у просторих залах якого знайде для себе щось цікаве навіть найвибагливіший турист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Колесо часу. Я і місто»: Прилуцький музей шукає історичні фотографії

Отже, кілька цікавих фактів про приміщення експозиційного комплексу музею.

  1. Рішення про зведення окремого приміщення для літературно-біографічної експозиції було прийняте ще у другій половині 70-х років ХХ століття з ініціативи молодшої доньки письменника і на той час директора музею Ірини Коцюбинської. А перші відвідувачі завітали до новостворених експозицій у вересні 1983 року.
  2. Літературно-біографічна експозиція, присвячена життєвому і творчому шляху М.Коцюбинського, нині займає дві просторі зали на 2 і 3 поверхах музею. У експозиції представлені родинні фотографії, книжки, рукописи, особисті речі письменника тощо. Крім того, частина експозиції присвячена історії самого музею від часу його створення у 1934 році і до сьогодення.
  3. Під час створення експозиції над її оформленням працювали знані майстри своєї справи музейні дизайнери: лауреати премії ім. Т.Г.Шевченка Анатолій Ігнащенко, Анатолій Гайдамака, та Леонід Коваленко.
  4. На першому поверсі музею знаходиться затишна кінолекційна зала, де відбуваються різноманітні культурні заходи, а ще – простора виставкова зала. Ледве не щомісяця тут можна побачити нову експозицію. Живопис, вишивка, народні ремесла і сучасне декоративно-ужиткове мистецтво часто органічно поєднуються у спільних експозиціях чи змінюють одне одного, створюючи неповторний мистецький простір.
  5. Родзинкою приміщення є наскрізна монументальна художньо-просторова композиція «Дерево життя», виконана колективом авторів на чолі з лауреатом премії ім. Т.Г.Шевченка Валентином Задорожним і Борисом Плаксієм. Композиція має форму криниці як символу невичерпного джерела народного. Різьба, виконана в українському народному стилі, відбиває етапи творчого життя письменника, образи героїв його творів. У 2017 році композиція «Дерево життя» була занесена до Книги рекордів України як найбільша просторова композиція, де вміщені ілюстрації до усіх творів одного письменника – М.Коцюбинського.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register