Культура (Вiдео)

Чернігівський «Єсенін»: колишній військовий презентував збірку поезії (Відео)

Неймовірна любов до Батьківщини і природи та гостра правда. Саме це вирізняє поезію чернігівця Миколи Фурса. Сьогодні відбулась презентація його сьомої збірки «Роки мої, мов журавлі».

«Я назвав би Миколу Трохимовича «чернігівським Єсеніним», тому що він дуже відчуває природу і все це викладає у своїх творах», — Микола Галаган, колишній колега.

«Багато пише він про Україну. Душевно про кохання, матір, батька, про наші першоджерела», — Володимир Горденко, композитор.

На заході зачитували поезією, ділились враженнями й емоціями, породженими нею. Відзначали, написане немов занурює в реальне життя.

« Я читала ніч, я не могла відірватись. І ще дитинка моя, коли слухала вірші, то питала «А хто це?». Коли він слухав усе це, то не зміг збагнути, чи це насправді, чи це просто вірш», — Надія Шкурко, завідувач соціокультурної діяльності Чернігівської ЦБС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книга пам’яті і болю: історії загиблих бійців із Чернігівщини лягли на папір

Микола Фурс – колишній військовий, тому багато пише на тему армії. Не оминає у своїй поезії і тему влади.

«Пишу я і про правду. Трішки звернено до влади», — Микола Фурс, поет.

Загалом уся поезія пронизана любов’ю до України. Недарма останні віршовані рядки книги – це заклик берегти свою Батьківщину.

«Любіть Україну. Любіть рідну землю, що родить вам жито. Добірне зерно засівайте на ній, не дайте чужинцям засіять пирій», — Микола Фурс, поет.

Презентація збірки відбулася в рамках конкурсу «Книга року – 2019». Щорічно в ньому беруть участь приблизно 25 видань, а саме нагородження відбувається в травні.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Ще статті по темі

Back to top button