«Кіно і дощ»: фестиваль документального кіно у Чернігові відкривали під парасольками (Відео)

Чернігів на кілька днів перетворився на Мекку сучасної документалістики. Незважаючи на погодні примхи у місті над Десною відбулося урочисте відкриття Першого Міжнародного фестивалю документального кіно «КіноДок». Відверто кажучи, фестів такого рівня у Чернігові ще не було. На кінотусовку до сіверян приїхали легендарні кіномитці: всесвітньовідомий польський режисер Кшиштоф Зануссі та плеяда українських метрів – Богдан Бенюк, Ада Роговцева, Михайло Іллєнко і Сергій Маслобойщиков.

Відкривати фестиваль до Чернігова приїхав навіть Міністр культури.

– Дякую всім сміливим людям, які в дощ стоять на цій знаменитій чернігівській Красній площі. В рамках фестивалю ці документальні стрічки, які показують нашу біль, нашу мрію, історію і наше майбутнє.  Я вірю в те, що багато людей дізнається правду. Ми переможемо. Слава Україні,- Євген Ніщук, Міністр культури України.

На відкриття кінофестивалю прийшло небагато чернігівців – свої корективи, звичайно ж, вніс дощ. У тих, хто не побоявся намокнути і все ж прийшов на унікальний захід, думки про документалістику розділилися: одні з нетерпінням чекають показів, інші ж нейтрально сприймають подію і не вбачають у документальному кіно нічого особливого.

– Интересно узнать правду, чем выдумки, которые показывают по телевизору – боевики бессмысленные.

– Зараз мало хто буде дивитися таке. Більшість людей вже відвикли від такого, їм хочеться такого, щоб прийшов додому і подивився. Не тільки українці, люди загалом в світі – їм ближче щось таке попсове.

У рамках фестивалю відбудуться покази двох десятків документальних фільмів. Кінострічки окремо від сіверських глядачів буде переглядати також авторитетне журі, яке, власне і визначить переможців.

Нагородження переможців та урочисте закриття Першого Міжнародного фестивалю документального кіно «КіноДок» відбудеться у неділю, 22 травня.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register