Культура (Вiдео)

Скандальна стрічка Канфера взяла гран-прі на чернігівському КіноДоку (Відео)

Документальна кінострічка українського режисера Леоніда Канфера, яка обурила глядачів Міжнародного патріотичного фестивалю «КіноДок», таки отримала гран-прі на першому  кінофестивалі, що проходив у Чернігові.

Леонід Канфер свого першого українського «оскара» отримає пізніше, бо на нагородження він не приїхав. Хоча багато з тих, хто побачив цей фільм, чекали пояснень від режисера. На прем’єрі документальної кінострічки «Зворотній бік місяця» обурені глядачі залишали залу кінотеатру, вважаючи цей фільм сепаратистським, бо з перших хвилин у ньому йде розповідь про ЛНР. Члени журі виправдовують таку задумку автора.

Ще одну відзнаку від членів журі отримала юна режисерка з Луганська Анна Корж.

Півроку Анна знімала фільм про свою землячку, переселенку  Тетяну Григоренко. Спочатку героїня ховалася від війни у столиці, але туга за домом змусила жінку поїхати на Батьківщину. Український «оскар» за історію переселенки для Анни Корж був несподіваним.

Загалом, члени журі відзначили дипломами  усі двадцять документальних кінострічок, які брали участь у фестивалі. Фільми просякнуті патріотизмом і любов’ю до України, кажуть організатори. І їх поява, поки що на головному екрані фестивалю, це великий крок в Європу в мистецькому плані. Та й для Чернігова це особлива подія.

Щоправда у Чернігові вже ходять чутки, що нібито «КіноДок» створили під вибори, аби красиво проагітувати за одного з кандидатів – Максима Микитася. Він, до речі,  профінансував фестиваль. Чутки про себе Микитась спростовує, але на сцену вийшов пафосно і вручив нагороду.

Чи стане перший Міжнародний фестиваль патріотичного документального кіно «КіноДок» традиційним – покаже час.  Невідомо і чи транслюватимуть фільми-переможці на екранах телевізорів.

Ще статті по темі

Back to top button