Український лінгвоцид: у Чернігові презентували фільм про мовну пропаганду Росії (Відео)

«Як так сталося, що носії мови фактично ніби відмовляються від своєї мови».

Відповідь на це запитання намагалися знайти автори документального фільму «Соловей співає. Доки голос має». Його презентували в Чернігівському обласному молодіжному центрі. Подивитися стрічку прийшло стільки людей, що довелося проводити прем’єру в двох залах. Серед глядачів – етнічна росіянка, яка прожила в Україні 49 років. Зоя Соловей – волонтер і патріот нашої держави.

«Моя родина – і діти, і онуки – всі в мене українці. І син мій захищав. Зараз він комісований. Захищав Україну з перших днів. З Майдану, можна сказати. Майданівців я виходжувала»,- Зоя Соловей, глядачка.

На фільм вона прийшла разом із подругою.

«Українська мова потрібна в Україні. І поки що в Україні це дефіцит. Нечасто почуєш, на жаль, у Чернігові також. Якщо всі спілкуватимуться українською, тільки тоді Україна переможе. Це наш щит»,- Тетяна, глядачка.

Команда авторів фільму аналізувала сучасне інформаційне середовище з 2014 року. Мета стрічки – розвінчати міфи про українську мову, що існують у ньому. Творці стрічки кажуть, що коли почали їх вивчати, то помітили, що ці міфи почали активно впроваджуватися ще з часів Російської імперії.

«Міфи ці всі на поверхні. Вони існують на телебаченні, онлайн-ресурсах, у газетах. Їх дуже часто ретранслюють українські політики і навіть самі журналісти. Іноді не намагаються розібратись у інформації і можуть також повторювати, підігруючи російській пропаганді»,- Леся Воронюк, автор ідеї, сценарію, продюсерка документального фільму «Соловей співає. Доки голос має».

Через фільм автори намагаються донести до глядача думку, що треба обережно ставитися до наявної інформації та перевіряти її.

«Дуже багато сучасних українців ретранслюють ці міфи навіть у стані фізичної війни. Багато громадян не розуміють, що це така цивілізаційна війна, вони не розуміють межі між своїми і чужими, вони можуть казати, що мова не має значення. І дуже багато шкідливих повідомлень, які намагаються знівелювати наші цінності»,- Леся Воронюк, автор ідеї, сценарію, продюсерка документального фільму «Соловей співає. Доки голос має».

Знімальна група працювала над стрічкою більше трьох років. Залучали українських науковців і дослідників, лінгвістів, які вивчають знищення мови, тобто «лінгвоцид».

«Ми працювали з дослідниками ЮНЕСКО та дослідниками Колумбійського університету, які вивчають мовне питання на історично-аналітичному рівні. І ці дослідники приходять до висновку: якщо зберігається мова – зберігається ідентичність нації, отже, зберігається країна. І ця країна потенційно може мати потенційний розвиток»,- Леся Воронюк, автор ідеї, сценарію, продюсерка документального фільму «Соловей співає. Доки голос має».

Фільм «Соловей співає. Доки голос має» показали майже в усіх містах України. Навесні планують провести великий тур сходом держави. А потім фільм презентують у Чехії, Німеччині та Франції. Також стрічку безкоштовно надають освітнім і військовим закладам.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register