Довгоочікуваний компроміс чи депутатський «договірняк»: у Чернігові відбулася 44-та сесія міськради (Відео)
10 квітня в Чернігові відбулася 44-та, позачергова, сесія Чернігівської міськради. До початку засідання в сесійній залі зібралися 27 із 43 депутатів, таким чином уперше за понад три місяці сесія міськради має кворум та може бути проведена. Пізніше ж у сесійній залі зареєструвався ще один депутат – позафракційний Павло Вовк. Таким чином загальна кількість депутатів, які взяли участь у 44-й сесії, становила 28 народних обранців.
На порядку денному – всього чотири питання, цю особливість 44-ї сесії варто зауважити та запам’ятати, адже подібне не характерне для Чернігівської міськради. Чому так відбулося – пояснимо згодом.
Повертаючись до сесії: до початку розгляду питань порядку денного депутати обрали головуючого під час засідання сесії.
«Нам необхідно обрати головуючого для ведення пленарного засідання й уповноважити його підписати всі рішення, прийняті на позачерговій сесії»,- Регіна Гусак – депутатка Чернігівської міськради.
Головуючою на сесії було обрано депутатку Чернігівської міськради від провладної партії «Рідний дім» Регіну Гусак.
Тож повертаємось до порядку денного 44-ї сесії. Він налічує всього чотири питання, три з яких стосуються сфери охорони здоров’я міста, а відповідно до останнього, четвертого, 19-й школі міста Чернігова мають виділити грантові кошти для проведення ремонту приміщення.
Найцікавішим у цьому переліку можна визначити перше питання порядку денного: «Про виділ юридичних осіб з комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня №2», адже воно вже встигло наробити галасу в інформаційній площині Чернігова й області.
«24 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої має відбутися відокремлення первинної медичної допомоги від кластерних лікарень. Рішення набуде чинності з 1 липня 2025 року, уся Україна мала час, щоб ухвалити відповідне рішення міськими радами»,- Владислав Кухар – депутат Чернігівської міської ради.
Утім, зважаючи на те, що повноцінні сесії в Чернігівській міськраді не збиралися з того ж таки грудня 2024 року, відповідного рішення міські депутати ухвалити не могли, а отже повноцінна робота чернігівських лікарів перебувала під загрозою, адже без відповідного рішення НСЗУ (Національна служба здоров’я. – Ред.) не могла виділяти кошти на первинну ланку допомоги.
10 квітня депутати одноголосно проголосували «за» питання «про виділ юридичних осіб».
«Будуть створені юридичні особи, центри медико-санітарної допомоги, які надаватимуть суто тільки первинну медичну допомогу.
Хочу всіх заспокоїти: всі лікарі, які працювали у своїх кабінетах, у своїх будівлях, так там і залишаться. Як ви звикли отримувати первинну медичну допомогу, так ви і отримуватимете її надалі.
Ні містяни, ні лікарі, ні медсестри не відчують на собі будь-яких негативних змін у сенсі проведення своєї роботи»,- Владислав Кухар – депутат Чернігівської міської ради.
Загалом же без зайвих дискусій депутати одноголосно голосують за всі чотири питання порядку денного 44-ї сесії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конгресвумен з Чернігівщини назвала Зеленського «ідіотом» та звинуватила The Telegraph у перекрученні її слів
Після розгляду всіх питань порядку денного перед депутатами зі зверненням стосовно стану фортифікаційних споруд навколо Чернігова виступає депутатка Ірина Соломаха. За її словами, проблему неналежного стану оборонних споруд необхідно вирішувати під час сесії, втім, наразі це неможливо через дії «ляльководів, які знаходяться за межами будівлі Чернігівської міськради».
«Те, що сьогодні відбувається з фортифікаціями, – це просто жах.
Я хочу до вас донести те, що за два з половиною роки, після того як ми першим голосуванням під час сесії виділили кошти на будівництво фортифікацій, ми жодної гривні з вами не виділили на їх утримання.
Ми сьогодні не збираємось не тому, що ми не хочемо, а тому що ляльководи, які знаходяться за стінами цієї будівлі, не дають нам працювати»,- Ірина Соломаха – депутатка Чернігівської міськради.
Після спічу Ірини Соломахи головуюча на сесії Регіна Гусак закриває засідання. Таким чином 44-та сесія міськради завершується за рекордні 20 хвилин.
Підбиваючи підсумки, пропонуємо вкотре повернутися до порядку денного 44-ї сесії, нагадуємо, що він налічував усього чотири питання. Таке явище не характерне для Чернігівської міськради, адже зазвичай перелік питань складається з кількох десятків різних проєктів рішень.
Утім, зважаючи на те, що саме такий порядок денний зміг уперше за три місяці зібрати в сесійній залі депутатську більшість, можна припустити, що в ньому депутати вбачають компромісне рішення для поновлення діяльності Чернігівської міськради.
«Виділені тут тільки питання, які стосуються лікарні та грантової підтримки, останнє питання – грантова підтримка на ремонт 19-ї школи, тут абсолютно немає жодних політичних питань, вони виділені в окремий блок, і ви бачите, що 28 депутатів прийшли. Тобто всі, хто знаходиться в місті, в Україні, всі долучилися»,- Регіна Гусак – депутатка Чернігівської міської ради.
«Розглядали виключно соціальні питання, які були погоджені всіма.
Коли сесія збирається конкретно під якісь питання, то це нормальний формат, і я думаю, що ми й надалі так працюватимемо, адже є питання термінові та важливі»,- Марина Семененко – депутатка Чернігівської міськради.
«На сьогодні, у зв’язку з тим хаосом, що відбувається за нашими спинами, я отак по кілька питань брала б і голосувала б. Ну, якщо вони не можуть дійти консенсусу щодо великої кількості питань, то давайте голосувати за те, що насправді «горить» громаді»,- Ірина Соломаха – депутатка Чернігівської міськради.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Таліна Тарасенко
Оператор Сергій Бутько