Атаки ботів: як не загрузнути в інтернетівському «лайнометанні» (Відео)

Соціальні мережі з кожним днем набувають дедалі більшої популярності та ваги у формуванні громадської думки. Тому й не дивно, що на цьому поприщі виникають нові «професії» – так звані боти, фейкові сторінки людей, які не соромляться обливати брудом, провокувати тощо.

«Коли ти пробуєш чесно та гідно відповісти людині, яка не є реальною, то це спілкування може з негативом зайти в глухий кут. Тому що ця людина просто провокатор, її не цікавить ваша думка. Вона просто хоче провокувати, щоб підвищити власний рейтинг у таких групах», – Олена Гірченко, психолог.

За словами психолога, людям, які полюбляють онлайн-спілкування і не хочуть пити валер’янку, варто дотримуватись двох правил. По-перше, уникати спілкування з несправжніми профілями, по-друге – зрозуміти: те, що ви пишете в маси, є надбанням багатьох. Тому будь-яка реакція на ваші пости є нормальною.

«Коли вона пише певну інформацію і потім ображається, що хтось вступає з нею в діалог, то, перепрошую, ви ж взяли на себе відповідальність і виклали це. Якщо ви хочете надіслати це приватно, то напишіть у закриту групу», – Олена Гірченко, психолог.

Чернігівці ж по-різному сприймають дискусії та провокації в соціальних мережах.

– Якщо тобі грубить людина, то також треба якось відповідати.

–  Я періодично писала, але потім зрозуміла, що немає сенсу, адже є якісь фейкові люди, які розпалюють конфлікт свідомо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із якою метою жителі Чернігівщини користуються інтернетом найчастіше

– Якщо людина так вважає, чому я повинна її переконувати в зворотному? Кожен має право на висловлення власної думки.  

–  Це не дискусія, це балаган просто.

Загалом психологи радять як онлайн, так і в житті уникати гострих провокаційних тем. Якщо й підтримувати суперечки, то виключно в рамках конструктиву та зі знайомими людьми.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register