Браконьєри з тепловізорами та сучасною технікою знищують дичину (Відео)
Сім тисяч двісті мисливців в області налічує українське товариство мисливців і рибалок. Усі вони полюють у конкретно відведених місцях і в сезон, коли полювання дозволене. Зокрема з шостого серпня відкривають полювання на пернату дичину. З першого вересня – індивідуальне полювання на козулю.
З двадцять другого жовтня на парнокопитних, а з п’ятого листопада – на хутрових. Однак і в умовах відкритого полювання є правила, яких порушувати не можна. Минулого сезону в обласному лісгоспі на порушників склали сімдесят протоколів.
Та виписали штрафи в сумі від сто двох до тисячі двадцяти гривень. Однак мисливствознавці переконують: таке покарання для браконьєрів замале.
«Якщо було незаконно видобуте копитне, то суд може присудити відшкодування, але такси на сьогодні замалі для того, щоб відкрити кримінальне провадження. Я знаю, що державне агентство лісових ресурсів сьогодні переглядає положення, щоб змінити такси і відкрити кримінальне провадження», — головний мисливствознавець Чернігівщини Микола Пиріг.
Цього року державне агентство лісових ресурсів розробило нову систему покарань: штрафи вони подвоюють, а за добуту парнокопитну тварину пропонують саджати за грати. Адже кількість браконьєрів щороку зростає.
«На сьогодні браконьєри забезпечені сучасною технікою. У них всюдиходи і тепловізори, якісна зброя. А тому тварина не має шансів залишитися живою», — головний мисливствознавець Чернігівщини Микола Пиріг.
Однак затримати браконьєра надто складно, переконують у товаристві мисливців та рибалок. Майже шість років тому єгерські повноваження значно скоротили.
«У 2010 році було прийнято зміни, і нашим єгерям заборонили виписувати протоколи. Це вельми знизило контроль, бо складно контролювати, не маючи жодних повноважень. І тільки минулого року завдяки народним депутатам від Чернігівщини були внесені зміни, що надали таку можливість нашій єгерській службі», — керівниця українського товариства мисливців і рибалок у Чернігівській області Олена Скачок.
Нині, аби відшукати браконьєра, єгерям доводиться залучати екологів, лісників і поліцейських.