Чернігів – без води. Містяни запрошують чиновників помитися в Десні (Відео) ЧL

Майже 200 багатоповерхівок Чернігова залишилися без гарячої води. «Нафтогаз» вимкнув газ котельням «Облтеплокомуненерго» через багатомільйонні борги. В цей час керівники міста та області помандрували до Латвії набиратися досвіду. На офіційному сайті міської ради вже виклали фото, на яких Владислав Атрошенко та Валерій Куліч усміхаються і потискають руки латвійцям.

Програма передбачає низку офіційних зустрічей та ознайомчих візитів із метою вивчення досвіду децентралізації та проведення реформ, а також розширення економічних зв’язків і налагодження партнерських стосунків.

А тим часом чернігівці у розпачі. Платять шалені гроші за комуналку, та ще й без гарячої води залишилися.

-Нельзя этого делать. Как же без воды ? Уже и так платим нормально. Лето началось. В грязи уже запачкаемся, – говорить жителька Чернігова Марія.

Чернігівців новина про відключення гарячого водопостачання не дивує. Кажуть, влада живе в іншому світі, де все добре. Про людей уже давно ніхто не думає. Водночас містяни не втрачають здорового глузду і навіть жартують, що купатися тепер доведеться у Десні. І запрошують чиновників разом із собою на водні процедури.

-Я к власти нашей и здесь, и в Киеве отношусь отрицательно. У них своя Украина, у нас своя. Они делают все для себя. Они плюют на меня, а я плюю на них,- говорить житель Чернігова Олексій.

-Если Чернигов без гарячей воды, то в Десне есть вода. Дождь пойдет. Солнце светит. До зимы еще надо дожить, – говорить  житель Чернігова Павло.

Тепловики стверджують, що борги перед «Нафтогазом» перевищили 100 мільйонів гривень. Та ще й договір на постачання газу завершився майже два тижні тому. Тому компанія мала повне право перекрити Чернігову трубу. Тож гаряча вода у будинках, які обслуговує «Облтеплокомуненерго», з’явиться в кращому випадку у травні.

-У нас договор до 31 марта. Должны были остановить еще 1 числа. НАК Нафтогаз не подписал договор на поставку газа. Будет с 1 мая с новой ценой. Вышла ситуация, что нас остановили, – говорить Віктор Геращенко, голова правління ПАТ «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»

Така сама сумна картина з відключеннями по всій області. Вона виникає не вперше і не востаннє. Експерти кажуть, треба відмовитися від такого визначення, як покриття різниці у тарифах, або ж планувати бюджет із реальними сумами. Проблему вирішать, але з урахуванням нинішніх політичних процесів, це може розтягнутися в часі.

-Врешті-решт збираються разом і знаходять вихід. Але як швидко його знайдуть, залежить від того, яка територія опинилася без належних комунальних послуг,- розповів телефоном Євген Олейніков, експерт Економічного дискусійного клубу.

Здавалося б, меру Атрошенку та голові адміністрації Кулічу обвинувачень не висунеш. Однак, з огляду на моральну складову ситуації, керівництво мало би бути на місці і всіляко сприяти громаді. Адже це нонсенс, коли люди страждають, а очільники десь вояжують.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register