Чернігівщина у вишивці: містянам показали«обличчя» районів, які збирали 12 років (Відео)

Вишиванкові обличчя кожного району області зібрала в одному альбомі чернігівська дослідниця Віра Зайченко. Близько 500 рушників відображають автентику місцевостей, де їх вишили, а також історичні особливості кожної з них.

«У нас дуже добре представлено Чернігівський район, Ріпкинський, Городнянський. А Ніжинський, здавалося б, великий район і має бути представлений багатьма, а у нас жодного рушника нема. Там музей.Коли ми їздили в експедицію, знаходили одяг різний, а рушників ні», – дослідниця, письменник Віра Зайченко.

Свій каталог під назвою «Вишивка Чернігівщини. Рушники» Віра Зайченко представила у міській бібліотеці імені Коцюбинського. На його створення пішло 12 років. Та терпіння жінці вистачило, адже вона вже давно займається вишивкою і сама створює автентичні речі.

«Я сама люблю вишивати, вірніше любила. І коли стала завідувати відділом народного декоративного мистецтва Чернігівського історичного музею, вишивку освоїла вже краще і почала вивчати нашу колекцію, а в ній десь близько двох тисяч вишитих речей», – дослідниця, письменник Віра Зайченко.

Книгою вже зацікавилися не тільки історики, а й освітяни міста і області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автентична геометрія: які вишиванки краще обирати чернігівцям

«Чим саме Україна знаменита? Тим що є різноманітність вишивки, і кожен регіон різноманітний як у вишивці, так і навіть люди різні», – викладач краєзнавчо-туристичного гуртка, с. Киїнка Анна Горошко.

 «Саме сьогодні я дізналась про виставку, про зустріч із видатною нашою чернігівською вишивальницею. Хочу передати нові свої знання. Те, що я дізнаюся, побачу – передам своїм діткам. Можливо, в майбутньому запрошу її до себе в дитячий садок», – вихователь ДНЗ № 45 Людмила Шепель.

«Після університету я займалася історичною реконструкцією давньої вишивки. Намагалась реконструювати саме давньослов’янські вишивки. Я люблю вишивати, захоплююся історією рукоділля, тому мені цікаво послухати презентацію книги. Я знаю, що Віра Зайченко знаний фахівець з історії вишивки», – історик Олена Терещенко.

Презентацію видання приурочено до Дня вишиванки. Усі рушники, які представлено в книзі, – це експонати Історичного музею імені Тарновського. Ознайомитися з унікальним каталогом можна в бібліотеках міста або придбати екземпляр для сімейного архіву.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register