Чернігівщина у вишивці: містянам показали«обличчя» районів, які збирали 12 років (Відео)
Вишиванкові обличчя кожного району області зібрала в одному альбомі чернігівська дослідниця Віра Зайченко. Близько 500 рушників відображають автентику місцевостей, де їх вишили, а також історичні особливості кожної з них.
«У нас дуже добре представлено Чернігівський район, Ріпкинський, Городнянський. А Ніжинський, здавалося б, великий район і має бути представлений багатьма, а у нас жодного рушника нема. Там музей.Коли ми їздили в експедицію, знаходили одяг різний, а рушників ні», — дослідниця, письменник Віра Зайченко.
Свій каталог під назвою «Вишивка Чернігівщини. Рушники» Віра Зайченко представила у міській бібліотеці імені Коцюбинського. На його створення пішло 12 років. Та терпіння жінці вистачило, адже вона вже давно займається вишивкою і сама створює автентичні речі.
«Я сама люблю вишивати, вірніше любила. І коли стала завідувати відділом народного декоративного мистецтва Чернігівського історичного музею, вишивку освоїла вже краще і почала вивчати нашу колекцію, а в ній десь близько двох тисяч вишитих речей», — дослідниця, письменник Віра Зайченко.
Книгою вже зацікавилися не тільки історики, а й освітяни міста і області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автентична геометрія: які вишиванки краще обирати чернігівцям
«Чим саме Україна знаменита? Тим що є різноманітність вишивки, і кожен регіон різноманітний як у вишивці, так і навіть люди різні», — викладач краєзнавчо-туристичного гуртка, с. Киїнка Анна Горошко.
«Саме сьогодні я дізналась про виставку, про зустріч із видатною нашою чернігівською вишивальницею. Хочу передати нові свої знання. Те, що я дізнаюся, побачу – передам своїм діткам. Можливо, в майбутньому запрошу її до себе в дитячий садок», — вихователь ДНЗ № 45 Людмила Шепель.
«Після університету я займалася історичною реконструкцією давньої вишивки. Намагалась реконструювати саме давньослов’янські вишивки. Я люблю вишивати, захоплююся історією рукоділля, тому мені цікаво послухати презентацію книги. Я знаю, що Віра Зайченко знаний фахівець з історії вишивки», — історик Олена Терещенко.
Презентацію видання приурочено до Дня вишиванки. Усі рушники, які представлено в книзі, – це експонати Історичного музею імені Тарновського. Ознайомитися з унікальним каталогом можна в бібліотеках міста або придбати екземпляр для сімейного архіву.
Журналіст Ольга Лазун
Оператор Дмитро Дриганов