У Чернігові відкриють унікальну медичну лабораторію (Відео)

У чернігівському онкодиспансері збираються відкрити унікальну лабораторію. Вперше в Україні можна буде пройти генетичний тест на наявність мутацій у генах та дізнатись, чи є у вас схильність до онкологічних хвороб. Саме такий тест уже кілька років тому зробила оскароносна акторка Анджеліна Джолі.

У неї виявили 87-відсоткову ймовірність розвитку раку грудей і 51 відсоток загрози раку матки. На підставі результатів аналізу голлівудська зірка видалила груди та яєчники.

Також молекулярні дослідження допоможуть визначати особливості вже наявних пухлин і підбирати найбільш дієві схеми лікування одразу без зайвих «спроб і помилок». Адже, як показує практика, пацієнти з одним діагнозом можуть по-різному реагувати на стандартну терапію.

«Унікальність лабораторії в тому, що ми персоніфіковано підбираємо лікування для конкретної людини. Тобто ми не беремо препарати, які загалом діють, а беремо конкретний препарат, який конкретно діє на пухлину. Для цього беруться зразки крові і береться пухлина, яку вже виявили. Визначається генна мутація і препарат, який діятиме на цю генну мутацію, блокуватиме цей ген патологічний, що впливає на розвиток пухлини», – головний лікар чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб.

В американській лабораторії подібні аналізи коштують 6 тисяч доларів. У Чернігові ж повне сканування генотипу коштуватиме 500 доларів, окремі онкомаркери – до 900 гривень.

«Ми будемо використовувати ті сучасні методи лікування, які значно покращать результати лікування. І це вже доведено», – головний лікар чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб.

Робота лабораторії буде спрямована не лише на онкологічний сегмент, тут можна буде виявити й інші спадкові хвороби – цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, навіть зробити перинатальну діагностику плода.

Приміщення для лабораторії в онкодиспансері вже знайшли. Є й інвестори, готові вкласти гроші в проект загальною вартістю 10 мільйонів гривень. А тому Валерій Зуб не сумнівається, що лабораторія запрацює вже цього року.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register