Суспільство (відео)

У Батурині встановили довгоочікуваний монумент Кобзареві (Відео)

Це була ініціатива всієї батуринської громади – встановити у  місті пам’ятник Тарасу Шевченку. І ось, власне, довгоочікуваний день настав  – міський голова Леонід Душа і Герой України Євген Межевикін перерізали стрічку на постаменті. Школярі  запустили у небо кульки.

«Я давно про це мічтав, ще як приїхав сюда», — Батуринський міський голова Леонід Душа.

На відкриття пам’ятника приїхали делегації з усіх областей України. Три дні вони будуть знайомитися  з гетьманською столицею. Збираються пройти стежками Тараса Шевченка, який бував у Батурині неодноразово. Письменник оселявся тут у власній хаті, яка сьогодні, на жаль, не збереглася.

На відкриття пам’ятника прийшло багато батуринців. Всі вони були свідками не лише ідеї встановлення постаменту, а й втілення її в життя. Аби зібрати кошти на бронзового Шевченка, містяни  навіть об’єдналися у спільний проект «Батуринці – Великому Кобзареві» і охоче поповнювали грошима скриньку благодійних внесків. Підтримав ініціативу своїх виборців  і народний депутат України Валерій Давиденко.

Вартість бронзового Тараса Шевченка обійшлася Батурину у понад 130 тисяч гривень.  Бюст робив відомий полтавський скульптор Сергій Олешко, а місцевий  художник-реставратор Віктор Авула викарбував  на постаменті шевченкові рядки з поеми-містерії «Великий льох», у якій Тарас Шевченко описав Батуринську трагедію.

Відкриття пам’ятника Кобзареві присвятили Всеукраїнській Акції «З Батурином в душі, з Україною в серці», яка цьогоріч проходить вперше. Її ініціювало Міністерство молоді і спорту України. До Батурина приїхала патріотична молодь з усіх куточків нашої країни, акцію розпочали на Майдані Гетьманської слави. Батуринці хочуть, аби про них почула вся Україна.

Три дні учасники Всеукраїнської акції житимуть у наметовому містечку на березі Сейму і  ходитимуть на екскурсії Батурином.

Ще статті по темі

Back to top button