Суспільство (відео)

Іншопланетяни та віртуальні динозаври: чернігівці зможуть подорожувати в часі та просторі (Відео)

За мить опинитися в будь-якій точці світу та розпочати подорож у космосі тепер зможуть відвідувачі чернігівської бібліотеки-філії, що в мікрорайоні Шерстянка. Усе завдяки віртуальним окулярам, які з’явилися в закладі в межах реалізації програми «Міська Mediaтека на Шерстянці».

«Тут можна і просто пограти, але ще можна використовувати для освітніх програм. Ну, це було перше в пріоритеті. Дитина може віртуально подорожувати музеями світу або зануритися в мезозойський період і побачити, який вигляд мають динозаври», — Олена Пилипенко, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №8, автор проєкту «Міська Mediaтека на Шерстянці: територія креативного навчання, спілкування та дозвілля громади».

«Це дуже цікаво, тому що можна роздивитися все навкруги, а не за допомогою картинок, то можна багато чого нового дізнатися, що навколо знаходиться», — Анастасія Заєць, школярка, відвідувачка бібліотеки-філії №8.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літературно-мистецька галявина від чернігівських бібліотекарів

Також бібліотека поповнилася новими комп’ютерами, смарт-телевізором, електронними книгами та іншим сучасним обладнанням. Також тут з’явилися інтерактивні ігри. Це коштувало 250 тисяч гривень, які заклад зміг отримати завдяки перемозі свого проєкту в минулорічному «Бюджеті участі».

«Тут ми плануємо проводити багато цікавих соціокультурних заходів, спрямованих на інтелектуальний розвиток, на інтелектуальне дозвілля молоді та й загалом громади. Ми ще тільки це все облаштували, але вже бачимо, що це користується великим попитом і всі хочуть скористатися можливостями, які надає Mediaтека», — Олена Пилипенко, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №8, автор проєкту «Міська Mediaтека на Шерстянці: територія креативного навчання, спілкування та дозвілля громади».

На реалізацію проєкту витратили пів року. Першими новинки Mediaтеки оцінювали місцеві школярі.

«Це зручно. Наприклад, електронна книжка. Замість кількох книжок важких можна лише одну електронну книжку з собою брати і там усе читати», — Вікторія Оношко, школярка, відвідувачка бібліотеки-філії №8.

«У багатьох дітей є проблеми зі спиною і носити тяжкі портфелі буде незручно. Наука йде вперед, нам не потрібно вже користуватися папером, який завдає шкоди деревам навколо», — Дарина Семиврович, школярка, відвідувачка бібліотеки-філії №8.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бібліотека Короленка надає безкоштовний доступ до ресурсу Libraria

Аби ознайомити жителів Чернігова з діяльністю Mediaтеки, співробітники бібліотеки-філії №8 провели презентацію свого проєкту. Тут вони розповіли про переваги нововведень, якими зможуть безкоштовно скористатись усі чернігівці. Доповнили презентацію невеличким концертом із виступами талановитої малечі.

Директор централізованої бібліотечної системи Людмила Зіневич розповіла, що ця Mediaтека наразі єдина в Чернігові.

«Нам дуже хотілося б привернути увагу молоді та залучити її більше до бібліотеки. Це цілком нові можливості. Це доступ до світових бібліотек, до інтернет-ресурсів, до електронної книги, є дозвіллєва програма дуже потужна», — Людмила Зіневич, директор Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи.

Та мережу подібних закладів планують розширювати й надалі. Наступний подібний проєкт планують реалізувати в мікрорайоні Масани. Для нього вже шукають приміщення.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button