Одержувачів субсидій побільшає: правила знову поміняли (Відео)

Жваві обговорення тем субсидій і зростання тарифів на газ свідчать про те, що Чернігівщина готується до надважкої зими, яка серйозно вдарить по кишенях простих людей. Адже, порівняно з минулим роком, право на субсидію втратять понад 40% домогосподарств області.

«Якщо взяти на кінець вересня 2017-го року, то було 254 тисячі домогосподарств, які отримували субсидію. Після змін було 146 тисяч домогосподарств», – Олег Русін, керівник департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА.

В управлінні соціального захисту крок до урізання допомоги називають вимушеним – адже тепер, після скасування, бюджет країни зекономить 60 мільярдів гривень.

«Цього року передбачено по Україні 71 млрд грн для субсидій, а якби було як раніше, то знадобилося б мільярдів 130», – Олег Русін, керівник департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА.

«Подивились – родина не декларує доходів, купує «Мерседес» за 700 тисяч, має будинок 500 м2 і водночас отримує житлову субсидію», – Олег Русін, керівник департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА.

Зекономлять, як кажуть на багатих, але й бідні із жахом сприймають економію на людях. ЧЕline поцікавився у пенсіонерів, представників однієї з найуразливіших ланок суспільства, – чи матимуть субсидію.

– Цього року ні.

– Що буде – навіть не знаю. І чи вона взагалі буде. А якщо не буде, то кінець буде. Повимерзаємо. Треба або землянку копати, або ще щось.

– Цього року я взагалі не потягну. Тому що в мене пенсія 1500 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На незаконні субсидії чернігівці зможуть поскаржитися на «гарячу лінію»

Багато ще не знають. Решта готується до найгіршого. Для прикладу: минулий рік описують, як манну небесну.

– Нормально. Можна було жити та платити з пенсії.

– Торік мені давали 316 кубів і платила за них 900 гривень.

– Субсидія була. Платила 84 гривні. 

– Нормальна була. Я вже забула, яка.

Щоб підсолодити ситуацію, уряд навздогін опалювальному сезону приймає постанову, яка теоретично дає можливість частині людей повернути втрачене. Так, замість загальної площі рахуватимуть опалювальну, і через комісії, створені при місцевих органах соціального захисту, можна буде отримати субсидію безробітним у населених пунктах необласного значення, родинам алко- і наркозалежних та виключити з розрахунків тих прописаних, які реально не проживають.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register