Кіптівська об’єднана громада — децентралізація попри спротив корумпованих чиновників (Відео)
Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. У Кіптівській об’єднаній територіальній громаді розвіюють міфи чиновників про негативи децентралізації. Представники двох сіл Чернігівщини приїхали до голови громади, аби на власні очі побачити, як діє реформа місцевого самоврядування.
Кажуть, об’єднання громад лякає людей, вони мало знають про його практичне застосування, однак розуміють: стара система себе віджила. Необхідно рухатись уперед.
— Найголовніше – чи будуть забезпечені наші жителі всіма послугами, які надавав район? Як я зрозумів, усі послуги залишаться. Поспілкувавшись із головою, побачивши на практиці, розуміємо, що територіальна громада буде кращою для населення?- Михайло Прощенко, голова Берестовецької сільради.
Кіптівська громада – одна з п’яти, створених на Чернігівщині. Тут найактивніше заохочують інші села до об’єднання, адже самі вже відчули перші позитивні результати. Керівник громади не будує ілюзій у розмові з представниками сіл, які перебувають на стадії роздумів, а наводить конкретні факти.
— Стовідсоткового аргументу немає, сама суть реформи — надання якісних послуг населенню, і ми з цією функцією справляємось,- Володимир Кучма, голова Кіптівської об’єднаної територіальної громади.
Широкі повноваження на місцях і ресурси для розбудови громади – важливий аргумент для селян. Децентралізація передбачає, що 60 відсотків від податків підприємств, які працюють на території громади, залишатимуться в місцевому бюджеті.
— Найгірше, що зараз ми не одержуємо прибуткового податку. На прикладі Кіптів бачимо, що об’єднана громада може сама формувати бюджет розвитку,- Михайло Прощенко, голова Берестовецької сільради.
Попри супротив чиновників, які спонукають до об’єднання за принципом «один район – одна громада», села Краносільске та Берестовець прагнуть створити громаду з центром у Комарівці. І не об’єднуватись навколо районного центру Борзни.
— Якщо говорити по Красносільському, то нам до Борзни 35 кілометрів, а до Комарівки – 5. Звісно, немолодим людям значно простіше отримувати послуги в Комарівці,- Іван Мазун, голова Красносільскої сільради (1985-2015).
На стадії створення, окрім Комарівської громади, зараз перебувають ще такі центри, як Талалаївка Ніжинського району, Остер, Мрин, Галиця, Олишівка, Корюківка, Холми, Курінь і Батурин.