Книга пам’яті: імена загиблих в АТО чернігівців занесені до синодика (Відео)

У Катерининській церкві імена чернігівських героїв, які загинули в АТО, навіки закарбовують у спеціальній книзі. У синодику вже понад 140 записів, прізвища хлопців з усієї Чернігівської області.

– Заносимо прізвище. Перший – Микола Бруй, земляки, які поклали життя у війні з російськими агресорами, – Андрій Лісовий, голова Парафіяльної ради православної козацької громади.

– У кожній родині християнській зберігався такий синод – це був родовід сім’ї. У Чернігові  – це родовід козацький, – Отець Євген.

Перші записи у книзі – прізвища хлопців, які боронили храм під час протестів московського патріархату у 2006 році.

– Весь храм був уквітчаний прапорами Новоросії, вони хотіли почати це з Чернігова – ми відстояли храм, але тоді втратили трьох козаків, – Отець Євген.

Занесені до синодику не тільки померлі, а й живі – ті, хто зробив вагомий внесок у розбудову церкви та держави.

– Цей синодик був у 2013 році на Майдані, був на Майдані в січні та лютому 2014 року. В ті часи люди боялись навіть своє прізвище казати, давали псевдоніми, або просто Микола чи Катерина, – Андрій Лісовий, голова Парафіяльної ради православної козацької громади.

Кожної служби священики читають молитви за здравіє та за упокій усіх, хто є в цій книзі.

Андрій Лісовий вважає, що створення синодику – лише перший крок. Він переконаний: імена героїв мають бути викарбувані й на стінах храму.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register