Лобода поїхала, фарба залишилась: кого покарають за зіпсоване майно (Відео)
Таку «просвітницьку» акцію 1 листопада перед початком концерту співачки Світлани Лободи влаштували чернігівські активісти.
Людей, які купили квитки, мітингувальники змушували йти по так званому просвітницькому коридору: роздрукованих російських рублях, гільзах і червоній фарбі.
— Людям хотіли донести інформацію, що Світлана Лобода їздить до Росії, заробляє там гроші. Не оподатковує в декларації. Вона виступала на російських тусовках. Люди побачать, що ці рублі символічні лежать на крові, — Павло Муравейко, мітингувальник.
— Вона, як і інші представники шоу-бізнесу, заробляє в Росії криваві гроші, розважає наших ворогів, — Юніс Аскеров, мітингувальник.
— Наші артисти, музиканти повинні визначитись: вони за наших хлопців на передовій чи вони підтримують окупантів, загарбників, — Вікторія Піскун, мітингувальниця.
— Не хочемо, щоб проросійські шльондри сюди приїжджали, нехай їдуть до Росію. Зза кожну гривню — це куля нашому бійцю, — Олена Зака, представниця ГО «Дія».
Розгубленим шанувальникам української співачки нічого не залишалось, як йти до приміщення театру єдиним відкритим для них шляхом. За всім, що відбувалось, здалеку спостерігали десятки правоохоронців.
— Люди вільно заходять до приміщення. Є люди, яким подобається концерт, і вони проходять, є люди, які висловлюють свою думку з приводу недоцільності проведення цього концерту, — Олександр Леонов, начальник патрульної поліції.
— Мені неприємно все це, дискомфортно, я аполітичний, мені цікавий артист, а не його політичні погляди.
— Моя дитина любить Лободу — то що мені зробити?
— Я вважаю, що мистецтво без кордонів.
— Артисти – вони поза політикою . Культура — це політика, отже, книжки тепер теж не читати – Толстого, Пушкіна.
Та «просвітницький» мітинг згодом почав переростати у звичайний безлад. Організатори концерту відкрили ще один вхід для людей. Активісти ж силоміць намагались його закрити, затискаючи дверима чернігівців. Між мітингувальниками та правоохоронцями спалахнула сутичка, в хід пішов сльозогінний газ.
Згодом на 102 надійшов анонімний дзвінок про замінування театру. Всіх, хто встиг зайти до закладу, евакуювали.
— Зараз проводиться обстеження фахівцями вибухотехніками для того, щоб перевірити таку будівлю, кілька годин точно треба, — Владислав Прилуцький, Начальник чергового караулу 3-ї протипожежної частини.
— Буде концерт, якщо знов не прибіжать ці з балаклавами.
Концерт цього вечора таки відбувся. Усі 800 місць у залі театру були зайняті, розповів директор установи Сергій Мойсієнко. Каже, активісти напередодні звертались до нього із проханням скасувати концерт.
— 31 жовтня до мене прийшло це звернення. Чому воно не прийшло місяць том. 3 місяці висіли афіші, продавались квитки, якщо я раніше, ніж за 15 днів, не попередив організаторів про те, що змінюються плани, театру виставляються штрафні санкції та серйозні неустойки, — Сергій Мойсієнко, директор театру.
А от усувати наслідки вчорашнього мітингу доводиться тепер працівникам театру.
— Із 7-ї години ранку ми оце драємо, миємо і руками, і шпателі, мало не вигризаєм зубами. Отих козлів піймати, і самі б вони вилизували то все, — Валентина Сех, прибиральниця театру.
Окрім забрудненого граніту, червоні сліди працівники театру відмивали і всередині приміщення.
— Засіб антиграфіті, одна тільки пляшечка коштує 1000 гривень. Сплюндроване велике килимове покриття, я хочу його поміняти, а це до 200 тисяч гривень, — Сергій Мойсієнко, директор театру.
Сергій Мойсієнко написав заяву до поліції за пошкодження майна закладу. Аби надалі вберегти приміщення театру, директор уже запропонував організаторам концерту гурту Потап і Настя, що планується у Чернігові на 9 листопада, його скасувати.