Майстриня чаю: жителька Чернігівщини створює авторські екочаї з корисного різнотрав’я (Відео)
Ірина Рязанцева готує екочаї з різнотрав’я за власними рецептами. Все почалося 12 років тому, коли жінка виїхала з міста до Городнянського району. Розповідає, що до такого рішення підштовхнуло бажання створити родину та виховувати дітей на природі.
«Ми виїхали з міста до сільської місцевості й опинилися на хуторі, де нема ні магазинів, ні аптек. І такий спосіб життя нас підштовхнув до того, що ми почали бачити природу навколо, дивитися під ноги, взялися вирощувати овочі та створювати власні чаї», — майстриня з виготовлення чаїв Ірина Рязанцева.
Спершу робили чаї для себе. Та до родини часто навідувалися гості, яких Ірина пригощала своїм чаєм. Вона розповідає, що напої сподобалися сестрі її чоловіка, яка приїздила з Москви.
«І так я почала заготовлювати і на її родину. А в неї квартира завжди повна друзів, знайомих, гостей, чаї почали пробувати москвичі. І я почала виготовляти чаї і для них», — майстриня з виготовлення чаїв Ірина Рязанцева.
Першими клієнтами Ірини стали жінки, які дбали про своє здоров’я. Тому вона взялася розробляти свої рецептури. Основна вимога – створити смачний та ароматний чай, який ще й швидко заварюється. Ферментовані чаї стали оптимальним рішенням.
«Ферментація – це такий технологічний процес, у результаті якого ми отримуємо чорний і зелений чаї. Вони швидко заварюються, максимально швидко віддають свій колір, аромат, смакові якості», — майстриня з виготовлення чаїв Ірина Рязанцева.
Наступне замовлення майстрині вже робили школа та садочок. Аби зробити напій максимально корисним, Ірина розробила особливий вітамінний чай. Для цього вона додала сухі фрукти та ягоди.
«А ще я додала листя малини, смородини, суниці, полуниці. Тобто те листя, що містить максимально вітамінів», — майстриня з виготовлення чаїв Ірина Рязанцева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Професія сама мене обрала: бухгалтер із 42-річним стажем розповіла секрети своєї роботи
Ірина розповідає, що, оскільки доступу до аптеки не мають, то чаї вона почала створювати ще й із лікувальною метою.
«І в мене вийшли такі збори – це «Жіночий заспокійливий», до нього входять трави, що заспокоюють нервову систему, покращують сон, покращують жіночий гормональний фон. І коли настають холоди, то, звісно, люди починають хворіти. Тому в мене є чай від грипу та застуди», — майстриня з виготовлення чаїв Ірина Рязанцева.
Ірина розповідає, що трави вона збирає біля хутору Безиків, а сушить їх у власній лазні. Робити заготовки допомагають діти. Властивості рослин вона вивчає за книгами й на основі цього створює збори. Усі її чаї – екологічно чисті.
«Переважно трави –дикорослі. Я їх збираю на лугах, у лісах. Вони несуть у собі силу дикої природи, не зіпсовані якимось генним втручанням. У мене є садова малина, що росте біля дому, але по листя малини я ходжу до лісу, бо вона від неї дуже відрізняється», — майстриня з виготовлення чаїв Ірина Рязанцева.
Майстриня каже, що її чаї можна пити щодня. Жінка намагається зробити смак напоїв максимально смачним і без притаманної трав’яним напоям гіркоти. Зараз вона продає свої збори через інтернет і вже отримує чимало замовлень.
Журналіст Ольга Лазун
Оператор Дмитро Дриганов
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv