Мала, та завзята: Макіївська ОТГ доводить свою спроможність (Відео)

Найменша в області та одна з 10 найменших ОТГ в Україні. Макіївська громада однією з перших об’єдналась у 2015 році. До неї входять лише 6 сіл і менше двох тисяч населення. Новообраний голова громади Петро Баклан довів – успішною може бути навіть така громада, реалізувавши за два роки кілька важливих соціальних проектів.

«У 2017 році поставили вікна і двері в макіївській школі – це на 1 мільйон 200 тисяч», – голова Макіївської ОТГ Петро Баклан.

Окрім того, для 70 учнів закупили шкільний автобус. У приміщенні навчально-виховного комплексу розміщений і дитячий садок, наразі його відвідують 17 дітей.

«Зверталися, щоб купили інвентар кухонний, усе було зроблено. Все, що ми питали, все нам давали. Я дуже задоволена такою співпрацею», – директор НВК с. Макіївка Надія Мозгова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не книжками єдиними: бібліотеки ОТГ перекваліфікують на помічників органів влади

У селі Пустотиному в 2017 році теж відкрили довгоочікуваний дитсадок, відремонтувавши частину шкільних класів.

«Майже мільйон коштів пішло. У селі багато дошкільнят. Цього потребував час. Завдяки об’єднанню була в нас така можливість, у школі навчаються 43 дітей, до садочка ходять 20. Ми відкривали на 16 місць. Але двоповерхові ліжка закупили, то перспектива ще є. Дітки в черзі стоять», – начальник відділу освіти Макіївської ОТГ Валентина Перепелиця.

Надалі мінятимуть вікна і в школі, а також хочуть закупити й сучасні мультимедійні дошки та створити тут комп’ютерний клас. Окрім освітянської сфери, керівництво громади взялось відновлювати пожежне депо в Макіївці. У червні минулого року його урочисто відкрили.

«Нам до районного центру Носівка – 45 км, до сусідніх районних центрів ще більше. Зрозуміло, що ефективну пожежну безпеку можна забезпечити тільки на місці. Було вже 9 виїздів із червня», – заступник голови Макіївської ОТГ Віктор Броварець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Деснянській ОТГ відкрили сольову кімнату

Жителі Макіївської громади не натішаться й відремонтованим будинком культури. Тут тепер мають змогу працювати різні гуртки художньої самодіяльності, серед них створена лише рік тому співоча «РодИна».

«Якби був гурт повний, побільше хлопців, ми зазіхнули б, мабуть, і на народний. У нас потенціал дуже гарний, дівчата молоді, завзяті, співучі. Дзвінкі», – художній керівник ансамблю української пісні «Родина» Анатолій Стратілат.

Успіхами власної громади макіївці надзвичайно пишаються.

«На 100% на краще, якби не було громади, не було б такого, а бачите, як», – мешканець громади Василь Самокиша.

«Потроху розквітає життя в нашому селі. Ви подивіться, який порядок у нас біля сільської ради», – вчителька початкових класів Олександра Жигун.

До об’єднання бюджет однієї Макіївської сільської ради становив 1 млн 200 тисяч гривень. Тепер громада складається з двох сільських рад. Загальний бюджет після об’єднання виріс до 15 мільйонів гривень. Це як державні субвенції, так і власні надходження.

«Наше головне джерело доходів – це земля. У нас 1774 га не оподатковується. У нас зараз питання стоїть провести інвентаризацію. Кожну копійку ми рахуємо», – голова Макіївської ОТГ Петро Баклан.

«Розподілятимемо кошти пропорційно за необхідністю, слухаємо людей. Що говорить громада, куди вкласти кошти. Для цього проводяться збори. Слухаємо пропозиції, кажемо – давайте разом керувати громадою. Громадою ми – сила», – заступник голови Макіївської ОТГ Ольга Самокиша.

Дорожня проблема – одна з найгостріших у громаді. Тільки по селу Макіївка більше 30 кілометрів доріг, із них половина з ґрунтовим покриттям. Але й ці питання вирішуються, запевняють у громаді. На ремонт однієї з комунальних доріг із державного бюджету цього року виділили майже мільйон гривень.

Надзвичайно гостро стоїть і питання медичного обслуговування. Тривалий час у громаді немає лікаря. Нагальну допомогу мешканцям громади надають фельдшери.

«Капаємо людей, уколи робимо, перев’язки. Якщо щось не розумію, то в районну лікарню до Ніжина направляю. Те, що я справляюся, не означає, що лікар не потрібен. Людям же треба договір із лікарем укладати, я за освітою не маю на це права», – в.о. завідувача макіївської амбулаторії Валерій Петрик.

Серед найближчих планів громади – створити ще й комунальне підприємство, що займатиметься благоустроєм по селах. Керівники Макіївської ОТГ поставили перед собою завдання – зробити громаду комфортною для своїх жителів.

Журналіст Аліна Клименко

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register