Метапневмовірус в Україні: чи загрожує цей вірус чернігівцям і що про нього відомо (Відео)
В Україні зафіксували 14 випадків захворювання на метапневмовірусну інфекцію. Захворювання на цей вірус раніше зафіксували в Китаї, Казахстані та Індії. Проте, як виявляється, цей вірус не новий, і в українців його діагностували і раніше. Були випадки захворювання протягом минулих років і на Чернігівщині.
«Він уже давно циркулює на території України та взагалі у світі. Про нього вперше почули в 2001 році. Це вірус, що належить до респіраторних вірусів, які зумовлюють гострі респіраторні захворювання.
В епідемічний період підвищеної захворюваності на ГРВІ, осінь 2023-го – весна 2024-го, в нас було зареєстровано 14 випадків цього вірусного захворювання. Це було вісім випадків, коли матеріал доправили з стаціонару, і шість випадків – від хворих в амбулаторних умовах.
Усі випадки пройшли без ускладнень у легких формах, і жодної загрози для життя та здоров’я не становили»,- Олександр Чепурний, генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Метапневмовірус спричиняє симптоми, схожі на симптоми звичайної застуди або грипу в легкій формі. Основними серед них є нежить, кашель, підвищена температура, також до них може додаватися біль у горлі, хрипи та задишка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині не зафіксовано жодного випадку захворювання на метапневмовірус
«Уражає загалом дітей до року та людей старшого віку – 60+. І також група ризику медичного фактору – це люди, які мають хронічні захворювання, онкозахворювання»,- Олександр Чепурний, генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Вакцини від цього вірусу наразі немає. Передається він повітряно-крапельним шляхом, тому лікарі радять дотримуватися певних правил.
«Уникати контакту з особами, які захворіли на вірусну інфекцію, оскільки сьогодні спостерігається зростання кількості хворих із ГРВІ. Уникати закритих приміщень із великою кількістю людей. Провітрювати приміщення та дотримуватися гігієни рук»,- Олександр Чепурний, генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Загалом лікарі зазначають, що цей вірус здебільшого має легший перебіг, аніж грип, і дуже рідко призводить до серйозних ускладнень, але за перших симптомів хвороби треба звернутися до свого сімейного лікаря.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Оксана Замятіна
Оператор Сергій Бутько