Суспільство

Могили та частину кам’яного пам’ятника знайшли під час розчищання території в селі на Чернігівщині

Таємничі знахідки минулого віднайшли в селі Велика Загорівка, що у Плисківській громаді.На території, яку орендує ТОВ «Агроінвест – Натуральні продукти», виявили частину пам’ятника. Як з’ясувалося пізніше, це кладовище минулого століття, 50-х років.

«До нас звернувся наш інвестор, аби розчистити територію свиноферми, яка в оренді та яка розташована якраз над дорогою. Бо там дуже великі зарості. Виконавчий комітет надав дозвіл, тому вони почали розчищання. І тракторист, корчуючи корені поблизу дороги, вирив фактично з-під землі, якраз біля дерева, що там росте, красивий кам’яний надгробочок із написом «Дорогой, незабвенной Варюшѣ отъ скорбящей матери». Тракторист злякався і припинив роботу», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначила Марина Вірко, голова Плисківської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Третя річниця визволення Чернігівщини від росіян: згадали ті події та вшанували пам’ять полеглих

За словами пані Марини, на детальному плані села Велика Загорівка за 1969 рік кладовища на тому місці немає. Але оскільки ситуація трапилася, то керівництво громади не залишило її поза увагою.

«Позавчора ми виїздили туди. І старенькі бабусі-старожили, яким понад 80 років, розповіли, що дійсно у 1950-му чи 1952 році там поховали хлопчика. Але хто цей хлопчик і чому поховання було саме там, напевне ніхто сказати не зміг. На той час, за їхніми словами, кладовище було старе і, мабуть, уже недіюче. І було воно посеред села.

Там є три хрести на сьогодні і такі насипи як на кладовищі, але огорожі не було. До речі, жодних написів на хрестах немає, тож неможливо ідентифікувати, хто там похований. І деякі дерев’яні хрести просто лежать струхлі», – розповіла голова громади.

Наразі в громаді намагаються з’ясувати, хто ж там похований. І всі роботи з впорядкування території наразі припинені.

«Ми поговорили з місцевими жителями та зійшлися на тому, щоб ці поховання не чіпати. А далі будемо дивитися, що робити, чи можна його якось узаконити і чи це взагалі можливо», – заважила Марина Вірко.

Вона розповіла, що загалом у Великій Загорівці чотири кладовища, причому всі вони за селом.

Ірина Осташко Фото надані Мариною Вірко

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button