Війна (Відео)Суспільство (відео)

«Ми завершили службу на 10 хвилин раніше»: як П’ятницька церква вистояла під час удару по Чернігову (Відео)

19 серпня православні віряни відзначають одне з найбільших церковних свят – Преображення Господнє, в народі його ще називають Яблучним Спасом. Традиційно цього дня в храмах відбуваються святкові богослужіння, під час яких освячують мед, яблука та інші фрукти, подаровані серпнем.

Для Чернігова 19 серпня назавжди стало трагічною датою – цього дня 2023 року російська ракета влучила в обласний драмтеатр, розташований у самісінькому центрі міста. Унаслідок теракту загинули семеро людей, понад 160 травмовані.

Того рокового дня в П’ятницькій церкві, що розташовується усього за кілька метрів від епіцентру вибуху, тривало святкове богослужіння. Настоятель храму отець Мирон, ніби відчуваючи недобре, завершив освячення на декілька хвилин раніше.

«У нас була служба, у нас було освячення яблук, грушок, плодів, які люди принесли.

Бог милував і ми закінчили буквально на 10 хвилин раніше освячення і на 10 хвилин раніше закінчили всю службу того дня», — настоятель П’ятницької церкви в Чернігові (ПЦУ) Отець Мирон.

Цього часу вистачило, аби подвір’я церкви, а також сам храм, встигла покинути більшість вірян, які того дня прийшли до храму на святкову службу – за декілька хвилин після цього російська ракета понівечила історичний центр Чернігова, забравши життя його мирних мешканців.

«Люди були ще в церкві, але перед церквою вже не було. Люди, які залишалися в церкві, окрім переляку, не постраждали», — настоятель П’ятницької церкви в Чернігові (ПЦУ) Отець Мирон.

Могутні стіни віковічного чернігівського храму змогли вистояти та своєю міццю захистити тих, хто перебував усередині. Утім, уламки від ворожої ракети все-таки понівечили святиню ззовні та всередині.

«Найбільше постраждали вікна. Вікна вибиті, в церкві побиті ікони, побитий деякий церковний інвентар, побито у вівтарі всього», — настоятель П’ятницької церкви в Чернігові (ПЦУ) Отець Мирон.

Того ж дня, 19 серпня 2023 року, парафіяни П’ятницької церкви спільними зусиллями організували прибирання та зробили все можливе, аби надати святині належного вигляду.

«Вивезли з церкви багато скла, багато різних відходів і так далі.

Ми познімали те, що могли зняти: рушники, вишивки і так далі, адже воно все в пилюці, є порвані, є побиті і так далі», — настоятель П’ятницької церкви в Чернігові (ПЦУ) Отець Мирон.

Наразі храм очікує на експертне вивчення  пошкоджень і встановлення орієнтовної вартості ремонтних робіт. Віряни ухвалили рішення організувати збір коштів, аби якомога швидше відновити святиню. Долучитися до збору може кожен небайдужий – надавши посильну допомогу при відвідуванні храму.

«Започаткований збір громадою та мною. Зараз такий час, що громада не має коштів, аби відновити всі ці вікна.

Тому ми оголосили цей збір, аби закрити вікна до осені, адже коли буде дощ, буде дощити – буде більше руйнувань, бо вода позатікає, дощ позабиває і так далі», — настоятель П’ятницької церкви в Чернігові (ПЦУ) Отець Мирон.

Понівечені храми, розбиті театри та зруйновані людські життя – це обличчя росії, кровожерливої та боягузливої недокраїни, що в дні церковних свят обстрілює центральні площі українських міст.

Журналіст: Таліна Тарасенко

Оператор: Сергій Бутько

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button