Модульна фізкультура та збільшення «звільнених»: освітянська «революція» в дії (Відео)

Фізкультура за модулями. Мабуть, за останнє десятиліття найвідчутніший крок до змін на уроці фізичного виховання. Суть зміни – деякі обов’язкові види спортивних занять стали необов’язковими, додали спортивних новинок. Із часом уже нові реформатори пішли далі.

«У процесі її обговорення було зроблено 319 правок. Головна мета програми – це збереження життя та здоров’я дитини», – Олена Горна, заступник начальника управління освіти ЧМР.

Зміни 2017 року зробили фізкультуру більш європейською. За програмними визначеннями. А фактично для учнів мало що змінилось. Нормативи залишились, але стали другорядними.

«Зараз нормативи помірні, і загалом це нормально. Діти повинні отримувати від фізкультури заряд енергії, а не підвищувати свою спортивну майстерність», – Вадим Ткаченко, вчитель фізкультури чернігівської школи №2.

«Оцінка за виконання нормативу не є вирішальною в оцінюванні вміння учнів», – Олена Горна, заступник начальника управління освіти ЧМР.

Для юного покоління фізкультура, як і раніше, залишилась одним із найулюбленіших предметів, де діти, так би мовити, «відходять» від сидіння за партами.

– Мені не дуже важко, тому що я займаюсь спортом.

– Ні, мені не важко, тому що я ще займаюсь танцями, в нас там також є фізична підготовка.

–  Ну, ні, не дуже.

– Ні, не важко.

Просимо вчителя з майже 35-річним стажем викладання оцінити, чи змінилась із часом кількість «звільнених» від фізкультури. Так би мовити, оцінити рівень здоров’я.

«Зараз спостерігається тенденція до збільшення, тому що медики намагаються спихнути проблеми з себе. І діти, які належать до спеціальної групи, фактично зараз не займаються на уроках фізкультури», – Вадим Ткаченко, вчитель фізкультури чернігівської школи №2.

Найбільше ж викладацький склад у всіх фізкультурних реформах дивує набір модуля «на вибір». Фехтування, бадмінтон, плавання, боротьба, дзюдо і ще багато чого. Але здебільшого умов у школах для введення цих дисциплін не існує.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register