Суспільство (відео)

На Чернігівщині рано зацвіли дерева: як вплине на цьогорічний врожай квітневе похолодання та сніг (Відео)

У перші квітневі вихідні на Чернігівщині та в інших північних і західних областях України засніжило, а температура опустилася нижче нуля. Квітневий сніг здивував багатьох, проте такі явища спостерігалися й раніше.

«Ми не звикли до такого, але раніше було. Я пам’ятаю, на початку 2000-х був сніг навіть на травневі свята. Тобто на початку травня ми бачили такий приклад, коли тюльпани, нарциси квітували у снігу»,- Юрій Карпенко, еколог.

Березень для України виявився аномально теплим. Тому не дивно, що вже наприкінці березня почали зацвітати квітучі дерева. Проте цвіт абрикосів, персиків, черешень і слив дуже чутливий до холоду, тож зниження температури та сніг їм не на користь.

«Зрозуміло, що це після того, як набрунькувались дерева, квітують ранньоквітучі чагарники, форзиції, зокрема магнолії, то зараз це трішки людей лякає. Навіть абрикоси вже почали квітувати – це також є сигналом того, що є певні ризики стосовно врожаю. Абрикосовий цвіт може витримувати знижені температури короткочасні до -2 – -2,5 градуса. Але температура, за прогнозами наших синоптиків, буде значно нижча, тому говорити про врожай трішки під питанням»,- Юрій Карпенко, еколог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наловив риби сітками на понад 60 тисяч гривень: на Чернігівщині виявили браконьєра

Проте якщо врожаю квітучих дерев така погода дещо загрожує, то щодо ранніх овочів, які люди також почали вже висаджувати, нервувати не треба.

«Якщо говорити про ранні овочі, то зрозуміло, що вкриття агроволокном рятує частину сходів тих овочів (цибуля, часник), які не зовсім бояться цих приморозків, а з картоплею в землі нічого не станеться»,- Юрій Карпенко, еколог.

Синоптики зазначають, що в Україну надійшло холодне повітря арктичного походження з північних напрямків. Саме це й призвело до утворення активного циклона, що зумовив ускладнення погодних умов і похолодання. Це своєрідна компенсація за аномально теплу зиму та початок весни.

«Для розвитку природних процесів це певний критичний стан, тому що попередня температура становила 14-16 градусів тепла, навіть до 20 градусів, а зараз це різке зниження. Зараз це повернення до того звичайного динамічного процесу багаторічних циклів, де весна настає поступово»,- Юрій Карпенко, еколог.

Проте похолодання та періодичні опади у вигляді снігу в Україні триватимуть недовго. Вже з 13 квітня синоптики прогнозують теплу погоду.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналістка Оксана Замятіна

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button