Народне віче проти «чортового колеса»: чернігівці не хочуть атракціону в історичній частині міста (Відео)

Більше сотні обурених чернігівців зібралося на віче проти будівництва так званого чортового колеса. Його міська влада хоче встановити на Алеї героїв, одразу за Інститутом історії, етнології та правознавства. Саме сюди й прийшли люди, аби висловити своє невдоволення.

Позицію містян підтримали і народні депутати від Чернігівщини Сергій Гривко та Олег Семінський. Вони вважають неправильним те, що міська рада виділила під колесо огляду 65 соток землі, не зваживши на думку чернігівців.

«Досвід міського голови іде практикою диктатури, тому що він спочатку втілює ідею, а потім намагається її обговорити чи примусити людей, щоб вони цю ідею підтримували», – Сергій Гривко, народний депутат України.

«Це рішення є незаконним, оскільки не були проведені громадські слухання. За процедурою народ має висловитись із цього приводу. Наш мер і мерія мають почути думку містян. Це, можливо, колесо таке сучасне, як у Лондоні, інших містах. Це добре, але, вибачте, не в цьому місці», – Олег Семінський, народний депутат України.

Аби достукатись до влади міста, мешканці обласного центру створили петицію проти будівництва атракціону в історичній частині Чернігова. За неповні два тижні вона набрала більше як пів тисячі підписів. У свою чергу народні депутати зазначили: у разі, якщо мер не дослухається до громади, вони вдаватимуться до рішучих дій.

«Я буду подавати в суд на оскарження цього рішення, тому що колесо огляду – це практично капітальне будівництво. Тому не можна цього робити. І треба зміни вносити до генплану. Тобто є привід подати до суду», – Сергій Гривко, народний депутат України.

«Буду звертатися до Міністерства культури, тому що тут відбувається пряме порушення законодавства, і всіма законними методами ми будемо боротися з цим, я буду підтримувати думку містян і громадян», – Олег Семінський, народний депутат України.

Під час віче говорили і про те, що колесо огляду займатиме близько половини Алеї героїв. Таким чином доведеться знести багаторічні дерева, прибрати нещодавно викладені доріжки та плитку.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register