Невтішна першість: як уберегти себе від ВІЛ та чи можливо нормально жити з тяжкою хворобою (Відео)

Чернігівщина посідає одну з лідируючих позицій в Україні за поширенням інфекції ВІЛ/СНІД. Наразі на обліку перебувають понад чотири тисячі інфікованих, але це лише за офіційними даними. Лікарі пояснюють, що вірус може передаватися від матері до дитини, а також ін’єкційним і статевим способами. Саме він спричиняє найбільший ризик. Якщо раніше ВІЛ поширювався здебільшого серед наркоманів, то нині інфікуватися ним може будь-хто.

– Це не пацієнти з групи ризику. Кожен може захворіти. Для того, щоб цього не сталося, потрібно вести здоровий спосіб життя, безпечно поводитися й користуватися контрацептивами. Завдяки тому, що є освітні програми, у нас різко зменшилась захворюваність серед молоді. Наразі реєструємо захворюваність у віковій категорії 30-39 років,- Галина Лисенко, заступник головного лікаря з протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер».

Під час прес-конференції у Чернігові лікарі також запевнили, що боятися заразитися після медичних маніпуляцій не варто.

– Для того, щоб заразитись ВІЛ інфекцією від хворого до здорового, треба, щоб кров інфікованої людини в достатній кількості потрапила безпосередньо в кров здорової людини.  Таких моментів в медицини практично не буває і бути не може,– Микола Дейкун, головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині зросла кількість хворих на СНІД

Інколи ситуація настільки запущена, що лікування вже безсиле. Адже на певних стадіях, ВІЛ знищує імунітет людини, тому  може супроводжуватись важкими хворобами, такими як туберкульоз. Тож лікарі радять не випробовувати долю та включити скрін на ВІЛ до свого щорічного переліку аналізів.

– Обстежитись можна у будь-якому медичному закладі. Можна прийти до сімейного лікаря, обстежитись швидкими тестами, або звернутися до кабінетів довіри. Пройти тест на ВІЛ,- Галина Лисенко, заступник головного лікаря з протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер».

Кожного року ВІЛ виявляють у близько 500 людей. Усі ці пацієнти одразу стають на диспансерний облік. Після чого їм призначається безкоштовне лікування, щоб люди могли вести звичний спосіб життя. Тому, аби запобігти поширенню інфекції серед чернігівців благодійна організація  «Чернігівська мережа» проведе спеціалізовану акцію.

– Ми будемо під час акції роздавати такі «ліки від байдужості». Це таке сердечко, для того, щоб люди проходили тестування. Є мобільний додаток, який може виявити ризики у людини, також у мобільному додатку буде мапа, де зазначено найближчий пункт тестування,– Анжела Мойсеєнко, Голова Правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА»

Акція є всеукраїнською та приурочена дню пам’яті померлих від СНІДу. Проходитиме захід під назвою «Ліки від байдужості» біля чернігівського обласного художнього музею імені Галагана. Долучитись до неї можуть усі охочі. Тут же можна буде безкоштовно перевірити себе на ВІЛ.

Журналіст –Ольга Лазун

Оператор – Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register