Новостворені громади просять у держави право розпоряджатися землею (Відео)

Вибори до об’єднаних територіальних громад нині позаду. Здолавши надзвичайно складний процес об’єднання, ОТГ постали перед новою проблемою – розпоряджатися землею, що знаходиться поза межами населених пунктів, на власний розсуд новостворені громади не можуть, бо не мають на це відповідного прийнятого закону. Як жити далі, коли на землю у громад усі надії?

«На сьогодні я бачу, що земля – це одне з джерел, звідки можна отримувати гроші, адже підприємств у нас немає, а тут хоч якусь копійку до бюджету», – голова Батуринської об’єднаної територіальної громади Леонід Душа.

У столиці пройшов щорічний форум сільських і селищних рад. У ньому взяли участь очільники міст і сіл з усіх регіонів України, а також керівники новостворених громад, у яких напередодні пройшли перші вибори. На зустріч запросили і народних депутатів, які у Верховній Раді відстоюють законопроекти, що надають громадам право розпоряджатися землею. Нині декілька парламентарів блокують прийняття цих законів. Народний депутат України Валерій Давиденко, який взяв участь у форумі, назвав це знищенням села.

 «Депутати це розуміють. Зі свого боку перед кожним пленарним засіданням ми надаємо пропозиції, щоб цей закон був включений. Я впевнений, що рано чи пізно, він таки буде включений. Востаннє ми говорили, що блокуватимемо трибуну, поки цей закон не буде внесений до зали», – народний депутат України Валерій Давиденко.

Недоотримують місцеві бюджети і від незаконного користування землями відумерлої спадщини. У 2013 році в Україні експерти нарахували близько півтора мільйона гектарів таких земель. Того ж року спадок на 375 тисяч паїв не був оформлений. А відтак, землями незаконно міг користуватися будь-хто. Сільські та селищні депутати досі не мають права навіть проконтролювати долю земель відумерлої спадщини. Сьогодні за цим свавіллям спостерігають і новостворені громади. Завдяки землям територіальні об’єднання вже могли б покращувати свою долю.

 «Земельна спілка послідовно виступає за те, щоб передати права власності на землю за межами населених пунктів до місцевих громад. Я хочу попросити, без вашої підтримки законопроекту Держгеокадастр земель, на жаль, не віддасть», – президент асоціації «Земельна спілка України» Андрій Кошиль.

Обговоривши всі земельні проблеми, очільники українських міст і сіл, а також голови громад підготували пропозиції до Верховної Ради та Президента. Кажуть, якщо їх не врахують, селяни розчаруються в реформі децентралізації. До речі, Чернігівщину на форумі назвали однією з найкращих у рейтингу об’єднання громад.

 «Чернігівщина зробила прорив сьогодні мене питають громади з усієї України, куди можна поїхати повчитися. Це Парафіївка, це Кіпті дуже добре, що у вас є такий народний депутат, як Валерій Давиденко, завдяки йому потужно працює Офіс реформ», – голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Микола Фурсенко.

Вражений здобутками Чернігівщини, голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищний рад Микола Фурсенко вручив Валерію Давиденку грамоту за підтримку чернігівських громад. Усім іншим учасникам побажав плідної роботи на наступний рік.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register