Оповідки під ліру: до «Мудрангеликів» завітав всесвітньо відомий казкар (Відео)

Відомий український казкар, телеведучий та актор Сашко Лірник завітав у гості до учнів школи «Мудрангелики». У звичній для себе манері він розповідав казки. А допомагала йому в цьому малеча. Діти були головними героями дійства. Не відставали і батьки. Тато однієї з учениць, який до того ж є прихильником творчості Сашка Лірника, неабияк вжився у роль вовка.

«Я малим також читаю казки і намагаюся їх не просто читати, а показувати. Голосом або якось діями, або щось таке, але до таких ігор ще не доходило. Це дуже гарний досвід», – зазначає В’ячеслав Романенко, батько учениці приватної школи «Мудрангелики».

Дітлахи від такого перфомансу в захваті

«Мені сподобалося казка про «Трьох поросят», бо дуже добре грали, дуже красиво», – Мілана, учениця приватної школи «Мудрангелики».

«Мені сподобалося, бо там було смішно. А в чому суть? Щоб було смішно. «Трьох поросят» я так зрозуміла, що не треба відчиняти нікому двері. Тобто чужим», – Мія, учениця приватної школи «Мудрангелики».

«А те, що в «Білому поросяті» це не важливо, яке воно, порося чи не порося, це наша дитина. Нам дуже сподобалося. Це так прикольно», – Софія, учениця приватної школи «Мудрангелики».

До школи «Мудрангелики» Сашко Лірник приїхав уперше. Та вже встиг відзначити якість навчання у приватній школі.

«Те, що я раніше бачив у Фінляндії, наприклад, те я зараз бачу в Україні. Тільки в Україні воно краще тим, що тут воно добріше. Все-таки прив’язане до бабусі, мами, тата до родини. Не холодне таке виховання. Рівень шкіл значно зріс, освіта краща дається і головне – діти більш розкуті. Тобто такі школи – це майбутнє України, треба, щоб вони були», – зазначає казкар Сашко Лірник.

«Сьогодні було цікаво. Коли пан Олександр зайшов до школи, то одразу ті діти, які бавились на перерві, казали: «О! Лірник приїхав». Тобто вони його впізнали. Це означає, що вони дійсно разом із батьками стежать за його творчістю», – розповідає Неля Лавриненко, директор приватної школи «Мудрангелики».

Письменник завітав до дітей зі своїм фірмовим атрибутом – лірою. Саме нею він супроводжує казкові розповіді. Каже, що інструмент пережив уже багато чого.

«Я завжди даю діткам грати, а дітки в нас грають, грають, потім розіб’ють. Ну, таке буває. То я переклеюю, переробляю… Це вже нова частина. Це нові кілочки. В мене цю ліру якось вкрали. Розбили в машині скло і витягли. І я в такому горі. Мені вся Україна допомагала, хтось гроші слав, хтось ліру подарував новеньку, а потім мені зателефонували і сказали, що на базарі мою ліру бачили, я примчався о 5-й ранку і її відібрав», – зазначає казкар Сашко Лірник.

Директор школи Неля Лавриненко розповіла, що письменника запросили в рамках роботи творчого клубу «Шашель». Його створили у «Мудрангеликах» минулоріч. Тоді педагоги звернули увагу на негативне ставлення дітей до читання і вирішили, що треба їх якось зацікавити. Тож почали організовувати зустрічі з письменниками різних українських міст.

«І коли вони приїжджали та працювали з дітьми, це викликало в учнів захоплення, цікавість до їхніх книжок. Так у нас з’явилися їхні книги. І якось мама однієї дитини прислала у вайбер фото, де дитина, яка раніше не любила читати, стоїть в ліфті та читає книжку. Це була книжка Олега Чаклуна, який у нас бував, і це був показник – ми діємо у правильному руслі», – розповідає Неля Лавриненко, директор приватної школи «Мудрангелики».

Усі діти отримали книжки Сашка Лірника з авторським підписом. Письменник каже, що казка дуже важлива для дитини, адже має терапевтичне значення, формує свідомість і виховує. А от педагоги наголошують на важливості читання ще й через те, що воно лежить в основі навчання з будь-якого предмета.

Журналіст – Ольга Лазун

Оператор – Роман Лазун

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register