«Поножовщина» на «Золотому березі»: у Чернігові розвивають динамічний вид спорту (Відео)

Близько десятка молодиків зібрались на пляжі «Золотий берег», щоб визначити, хто з них краще вправляється з ножем. Це не розбірки в стилі 90-х, це спорт. У ролі ножа був його муляж.

«Повноконтактний вид спорту. Дуже активний і динамічний. Дуже багато рухів і фізичного навантаження», – розповідає Олексій Щербаков, керівник клубу зі спортивного ножового бою.

У Чернігові вже десь пів року діє спортивний клуб із ножового двобою. Головна його мета – активне дозвілля. Організатор клубу Олексій Щербаков запевняє: вуличних бійців не готують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині відбулися змагання снайперів

«Тут суто спортивний аспект. Це не для самооборони. Тому що бували випадки, коли спортсмени-ножовики гинули у вуличних бійках, коли їх просто різали ножем», – говорить Олексій Щербаков, керівник клубу зі спортивного ножового бою.

Тренування проводять постійно. У перспективі – участь у всеукраїнських змаганнях. Кожен із членів клубу має свої мотиви його відвідування.

«Просто цікаво провести час. Не всюди можна побачити таки вид спорту – ножовий бій», – говорить Олександр, учасник «ножових» тренувань.

«У цьому виді спорту отримуєш якусь свою дозу адреналіну. В інших видах спорту просто її немає», – відзначає Максим, учасник «ножових» тренувань.

«Це самооборона. І у випадку нападу я зможу захистити себе та своїх близьких», – говорить Ігор, учасник «ножових» тренувань.

Ножові бої, як і будь який спорт, мають правила. Бій триває в середньому дві хвилини – до п’яти балів. Для прикладу: укол – два бали, поріз – один. Але все залежить і від місця символічного «травмування». Щодо практичного застосування цього виду спорту, то тут організатор клубу категоричний.

«Якщо хтось хоче дізнатись як врятуватись від ножа, то це розвертатись і тікати», – зауважує Олексій Щербаков, керівник клубу зі спортивного ножового бою.

Під час двобою учасника захищає фехтувальна маска і печатки. Олексій називає спорт малотравматичним. Все обходиться щонайбільше синцями та саднами. Порівнює з іншими  класичними єдиноборствами, де травматизм значно більший.

Журналіст: Олег Дешура

Оператор: Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register