Високі підбори чи тонка підошва: лікарі розповіли про наслідки неправильного взуття для жіночих ніжок (Відео)

Спершу легка втома, потім біль, а потім операційний скальпель: до таких страшних наслідків може призвести невдало підібране жіноче взуття.

Катерині – 30 років. Не так давно вона перестала носити улюблені високі підбори – від 11 сантиметрів.

«Звісно, втомлюються, але вибираєш щоразу каблучок, щоб було зручно але, звісно, якщо на заходи, то ходиш на найвищому та найкрасивішому», – жителька Чернігова Катерина.

Втома – це найменша шкода, яка загрожує жіночим ніжкам після ходіння на високих підборах. Таке взуття шкодить стопі настільки сильно, що операція, за словами лікарів, практично в усіх випадках неминуча.

«Постійний больовий синдром і майже в усіх випадках закінчується оперативним лікуванням», – лікар-ортопед-травматолог Олексій Присмицький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В управлінні охорони здоров’я прокоментували ситуацію з дитиною, хворою на туберкульоз

За словами ортопеда-травматолога Олексія Присмицького, не варто тривалий час носити високі підбори, адже вони розбивають колінні суглоби і деформують жіночу стопу. У 40-50 років вам діагностують артроз і покладуть на операційне ліжко.

«Якщо жінка носить вузьке взуття, воно спричиняє викривлення першого пальця, так званий галюс вальгус, як у народі кажуть, що кісточка виросла. Друге – це проблема з плесно-фаланговими суглобами, тобто запалення плесно-фалангових суглобів. По-третє, діагностуємо бурсит першого плесно-фалангового суглоба. Якщо вузьке взуття і якщо високі підбори, шпильки, наприклад, то відбувається молотоподібна деформація другого і третього пальця, це якщо про стопу», – лікар-ортопед-травматолог Олексій Присмицький.

Нині на прийом до лікаря приходить дуже багато жінок, які зловживали високими підборами. Тепер дівчатам уже боляче зробити бодай крок на тонкій підошві. Ортопед-травматолог каже, це гіпотрофія ахіллового сухожилля.

«Гіпотрофія ахіллового сухожилка,  якщо жінка носить підбори дуже часто, вона потім не зможе на нормальній платформі носити взуття, буде важко і буде проблема з тим, що вона не зможе нахилитися та доторкнутися до своїх пальців», – лікар-ортопед-травматолог Олексій Присмицький.

Підбори від 2,5 до 5 см не нашкодять жіночим ніжкам, каже лікар. Якщо вищі, то взувати їх бажано всього кілька разів на тиждень, на роботі краще перевзуватися, аби дати ногам відпочити.

«Зараз така тенденція – носити відкрите взуття без каблука, без супінатора, плоска підошва. З плоскою підошвою розвивається поздовжньо-поперечна плоскостопість у дівчат і виникають захворювання кістково-м’язової системи», – лікар-ортопед-травматолог Олексій Присмицький.

До речі, шкода від високих підборів буде не така велика, каже лікар, якщо жіноча стопа вже сформована. Тож дівчатам до 20 років ортопед-травматолог радить відмовитися від високих підборів взагалі.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register