Порошенко у Чернігові презентувала нові проекти та розцілувала школярів (Відео)

Біля входу до 27-ї чернігівської ЗОШ на першу леді країни Марину Порошенко чатують очільники області: з величезним букетом троянд стоїть голова обласної ради Ігор Вдовенко, поряд – виконувачка обов’язків голови ОДА Юлія Свириденко. Позаду – ціла делегація освітян області. Марина Порошенко з’являється без запізнень.

Знайомство з цією школою перша леді країни розпочинає в першому інклюзивному класі вже Нової української школи.

У цьому класі навчається хлопчик Міша, який потребує особливих освітніх умов. Марині Порошенко показують, що тут вони створені: Міша під час уроку якраз відпочиває в ігровому куточку. Дружина Президента демонструє, як усього за кілька хвилин спілкування знаходить спільну мову з маленьким хлопчиком.

«Мені навіть не хочеться від вас іти», – дружина Президента України Марина Порошенко.

Марина Порошенко оглянула і шкільну медіатеку. Таких на Чернігівщині працює вже 10. На черзі – ще дев’ять. Їх мета – забезпечити якісні умови навчання.

Ви відчуваєте, що вам такий клас був потрібен? Він вам додав можливостей. У нас зявилося дуже багато можливостей.

Два роки тому Марина Порошенко в рамках всеукраїнського проекту Фонду «Інклюзивна освіта – рівень свідомої нації» стала ініціатором створення отаких інформаційних просторів для учнів. Сьогодні першій леді школярі дякують за ініціативу.

Марино Анатоліївно, прийміть, будь ласка, маленький подаруночок. Дякую, дуже вдячна.

На зустрічі з освітянами Марина Порошенко говорила про досягнення всеукраїнського проекту, до якого Чернігівщина долучилася однією з перших областей у квітні 2017 року. За два роки кількість інклюзивних шкіл збільшилася на 20%, кількість дітей з особливими потребами – на 30. Кожна п’ята школа на Чернігівщині має інклюзивний клас чи кімнату. Загалом у 109 школах навчаються дітки з особливими освітніми потребами.

«Коли нам запропонували інклюзивне навчання, ми погодилися, і зміни нас дуже втішили, є покращення в здоров’ї», – мама учня з особливими освітніми потребами Алла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інклюзія від дитячого садка до позашкільної освіти — норма цивілізованого суспільства

У рамках візиту Марина Порошенко презентувала ще один проект, який допоможе батькам і вчителям стати партнерами у вихованні дитини з особливими освітніми потребами.

«Ми створили школу «Бути батьками», яка допоможе саме таким батькам отримати необхідні знання, як навчати дитину, як їй допомагати і як її грамотно супроводжувати під час навчального процесу», – дружина Президента України Марина Порошенко.

Типове Положення та Порядок створення проекту обласної школи «Бути батьками» Марина Порошенко передала виконувачці обов’язків голови ОДА Юлії Свириденко. Також перша леді країни взяла участь у відкритті ще одного проекту в обласному молодіжному центрі – «Арсенал Ідей». Він допоможе дітям і підліткам навчатися вільного обміну думками, а також стимулюватиме креативність, інтерес до інновацій та волонтерства.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register