Щоб не закривати сміттєзвалище на Масанах, комунальники вдалися до нової технології (Відео)

Понад півтори тисячі кубів сміття щодня привозять з усього міста і навколишніх сіл на чернігівський «Полігон знешкодження твердих побутових відходів», що в Масанах. Вже з 7-ї ранку тут працює комунальна техніка – завозить ґрунт і пересипає побутові відходи.

«Викладається на технологічні карти, після цього важкою технікою розтягується по робочій карті і в той же час приїжджають великогабаритні автомобілі з ґрунтом або будівельним сміттям, одразу пересипається», – начальник цеху «Полігон знешкодження твердих побутових відходів» Сергій Стринадко

Пересипати ґрунтом і будівельним сміттям побутові відходи почали тут не так давно. Така технологія дає змогу економити територію, адже сміттєзвалище, площею в майже 29 з половиною гектарів уже давно вичерпало свої можливості.

«Ми намагаємося якомога більше робити пересипання ґрунтом, будівельним сміттям, щоб ущільнити шар сміття, щоб він попрацював якийсь час, якийсь термін до рекультивації», – начальник цеху «Полігон знешкодження твердих побутових відходів» Сергій Стринадко.

«Орієнтовно 20 тисяч тонн ґрунту щороку ми пересипаємо це, по-перше, екологічно, і це для того, щоб він не загорявся», – начальник «АТП – 2528» Руслан Волок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові викрили два стихійні сміттєзвалища

Цьогоріч на полігоні зі сміттям у Масанах мають прочистити фільтраційні канали, збудувати на території дамбу й огородити парканом. Тендер проведений – і будівельники невдовзі братимуться до роботи. Їхня вартість – понад 12 мільйонів гривень. Громадські активісти розкритикували цифру, назвавши це «бенкетом під час чуми».

«Виконання тих робіт, які вони тут запланували, не є нагальною проблемою в нашому місті. Дивіться, 600 м – прочистити фільтраційні канали, до цього ще встановити по периметру огорожу, на все це заплановані витрати – 12 млн. Це звалище без цієї огорожі працювало, працює і буде працювати, таке враження, що вони не знають, куди вкладати кошти, та вкладають їх у різні сумнівні проекти», – громадський активіст Вадим Антошин.

Як пояснює керівник полігона Сергій Стринадко, встановлення паркана потребує ще один проект, який хочуть реалізувати на сміттєзвалищі. Поки що його в очі не бачив. Лише ходять чутки, що на полігоні зроблять освітлення – понад 70 ліхтарів, і встановлять камери відеоспостереження.

«Проект готовий, грошей наразі не має проект розробляється, експертизи ще не бачив. Не бачив експертизи, отже, не бачив самого проекту», – начальник Чернігівського міського управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц.

Про часові та фінансові складові проекту Ярослав Куц теж нічого не знає. До речі, продовжити життя полігона для знешкодження твердих побутових відходів могло б банальне сортування сміття. Та в Чернігові ця система ще недосконала.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register