Суспільство (відео)

«Спілка жінок Менщини» відроджує традиції та туризм Чернігівщини (Відео)

Менщина багата своєю історією та традицією. Саме їх збереження для нащадків – серед пріоритетів ГО «Спілка жінок Менщини». Її створили в 2017 році, щоб допомогти жінкам реалізувати себе в суспільстві та зробити цей край пізнаваним для жителів не лише області, але й України загалом.

«Ми запрошували бабусь і вони вчили молодь плести гачком килимки. Ми запрошували наших жінок, щоб вони допомагали нам у створенні кулінарних шедеврів, тобто знаходили стародавні рецепти. Жінки змогли таким чином проявити себе, показати, ми допомагали їм стати відомими, пізнаваними, корисними в суспільстві.»,- Вікторія Неруш, заступниця голови ГО «Спілка жінок Менщини»

Завдяки громадській організації було відновлено мозаїчні зупинки в громаді. Також уже шість років громадська організація успішно реалізовує проєкт «Менщина туристична».

«Ми відкривали людям шпаринки, куточки нашої Менщини, розказували про її відомих земляків, про історичні місця, розповідали про якісь природні особливості Менщини, зрештою почали вивчати мову – менську говірку нашої Менщини.»,- Вікторія Неруш, заступниця голови ГО «Спілка жінок Менщини»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переможний бій Олександра Усика та символізм шаблі Мазепи з Чернігова (Відео)

Завдяки цьому проєкту розроблено багато туристичних маршрутів, якими цікавляться не лише туристи, а й жителі громади відкривають для себе її села по-новому. Ці маршрути супроводжуються толоками, майстерками та цікавими екскурсіями.

«Я багато чула про «Менщину туристичну», що вони багато їздять, багато чого дивляться. І донька моя – їй було 10 років – вона теж це все бачила, вона ходила в бібліотеку. І мене почала вмовляти, щоб поїхати велосипедами. Перша поїздка, яку ми осилили, це було 11 км. Ми їздили по конвалії. Ці всі подорожі – це нові люди, це нові знайомства, це нова цікава інформація.»,- Тетяна Москаленко, членкиня ГО «Спілка жінок Менщини»

Від початку повномасштабного вторгнення жінки Менщини активно долучаються до волонтерства. Війна вносить свої корективи в усі сфери життя, але, на думку членкинь цієї громадської організації, дуже важливо наразі зберегти свою ідентичність. Тому вони відновили давню хату в селі Максаки й восени провели там справжній фестиваль із майстеркласами та піснями.

«Дуже всі проєкти нам дорогі. Тому що ми працювали багато, досліджували, дуже мені подобався проєкт «Очі Менщини», де ми збирали дерев’яне мереживо Менщини. «Балачки на рундуку» – це мій наулюбленіший проєкт, тому що ми, на жаль, сьогодні втрачаємо речі побуту, які ми ще пам’ятаємо, наші діти, внуки не будуть пам’ятати.»,- Інна Дудко, голова ГО «Спілка жінок Менщини»

«Коли реалізовувався проєкт «Балачки на рундуку», слова збирали зокрема й через фейсбук, через якісь інтернет-ресурси, заклик писали, що, можливо, ви якісь слова згадаєте. Ми назбирали більше як 300 слів, а до збірки увійшло орієнтовно 80. Гру випустили «Балачки на рундуку» і часто даруємо її. Люди подавали ці слова, згадували своє дитинство, своїх бабусь і навіть їздили селами, спілкуючись із носіями мови.»,- Вікторія Прищепа, ідейниця проєктів ГО «Спілка жінок Менщини»

«Дуже прикро, що ми втрачаємо знання. Тому на сьогодні наше завдання – відновити, зберегти, показати нашим людям, нашим туристам ці речі, зберегти знання, тому що дуже багато цих носіїв відходять у вічність.»,- Інна Дудко, голова ГО «Спілка жінок Менщини»

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Таліна Тарасенко

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button