Танцмайданчик, каток і арена для кулачних боїв: в’їзд до Чернігова прикрашала «епічна» споруда (Відео)

Споруда, яку знають покоління чернігівців. Понад тридцять років тому в’їзд до Чернігова прикрашала не тільки Катерининська церква, а й справжній танцмайданчик.

«У весняний, літній та осінній період там влаштовували танці. Грав живий оркестр або музика з магнітофонів, записи. А взимку там влаштовували ковзанку. Туди з’їжджались люди з усіх кінців тоді ще невеликого міста Чернігова», – Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заміна плитки біля Катеринки: нова петиція на сайті міськради

Був він у вигляді кола, заасфальтованого й огородженого сіткою. Мав назву КОРД, адже спершу слугував як майданчик для запуску кордових моделей літаків. З’явився в середині 60-х років і зник у середині 80-х. Ті чернігівці, кому за 50, добре його пам’ятають.

– Танцювальний майданчик був. Дівчата були гарні.

– Ну, майданчик був… Танцювальний майданчик був. Це давно було вже.

–  Я дуже рідко там була, але молодь, знаю, ходила.

– Майданчик такий. Загороджений. Музика була. Огорожа була.

У ті часи танцювальних майданчиків було два. Інший – у районі вулиці Князя Чорного. Між ними була активна конкуренція. Така собі боротьба за свій район.

«У різних районах нашого міста молодь з’ясовувала стосунки, починаючи із запитання «Ти з якого району?» В той час між собою конкурували два танцмайданчики, і місцеві вважали, що хлопці з інших районів не мають права зачіпати місцевих дівчат, із ними танцювати», – Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського

У 80-90-х відбулося перепланування території. Падіння комунізму та відродження віри.

«Біля храму були навіть поховання, і це були фактично танці на кістках. Для кожної речі має бути своє місце. Адже храм – це місце спокою, місце спілкування людини з Богом. Безумовно, це речі непоєднувані», – отець Роман, настоятель Катерининського храму.

Із цікавих фактів. За словами очевидців, після закінчення сезону ковзанів лід із майданчика скидали просто з гори біля церкви, після цього дітвора мала додатковий заробіток – із криги, що танула, діставали монетки, які губили відпочиваючі під час катання на ковзанах.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register