Транспортна реформа: нові маршрутки, сині футболки та Дозор (Відео)

Транспортна реформа в Чернігові поступово починає приносити свої плоди. На її початку містяни справедливо скаржились – на збої графіків руху та на відсутність змін в оновленні транспорту.

Сьогодні ж, особливо з введенням GPS-навігації, говорити, що реформа не вдалася, було б наклепом. Можливо, вона впроваджується не так швидко, як хотілося б, але прогрес очевидний і присутня тенденція на покращення. Головним фінансовим тягарем для перевізників, що діятиме протягом усього терміну договору, є зобов’язання оновлювати свій транспорт на більш комфортний.

«Ми вже практично, згідно з Меморандумом, вкладаємось у план оновлення транспорту. До грудня залишилось ввести 5 нових одиниць транспорту. Чотири одиниці знаходяться на Часоярівському автозаводі. Вони десь через два тижні надійдуть на лінію», – Сергій Леоненко, директор ДП «Пассервіс».

Пасажири оновлення транспорту через його поступовість відзначають менше. А от GPS-навігацію можна назвати справжнім проривом. Ця система дає можливість через інтернет – на комп’ютері чи смартфоні – відстежувати рух потрібного вам маршруту, таким чином контролюючи його графік. Стежити можна через сайт Дозор, процедура доволі зручна та проста.

«Висвічуються міські маршрути . Наприклад, натискаємо маршрут № 20. Одразу висвічується маршрут руху транспорту і всі автобуси, що працюють на маршруті. Якщо пасажир знаходиться на якійсь зупинці, він може пальцем на неї натиснути – і висвічується одразу, через скільки хвилин який маршрут буде на цій зупинці, тобто автобус якого маршруту», – Сергій Леоненко, директор ДП «Пассервіс».

Новаціями задоволені й водії маршруток. Система дає їм можливість боротися з недобросовісними колегами, які можуть або зійти з маршруту, або скорочувати інтервал із наступною машиною, забираючи її пасажирів.

«Тепер може і пасажир спостерігати, як ми працюємо, і я можу подивитись по телефону, де автобус попереду і позаду. Тепер ми дотримуємось графіка, не можемо з’їхати з маршруту. І наша служба експлуатації знає, де ми знаходимось. І в разі поломки знають, де стоїть авто,– аварійна під’їжджає», – Олександр Лазарев, водій на маршруті № 25.

До суттєвих досягнень можна зарахувати й те, що нарешті водіям видали однакову форму – футболки синього кольору – і контролюють охайність одягу. Загалом транспортну реформу можна назвати, мабуть, єдиною, яку реалізувало місто і яка має відчутні для громади результати. Також слід зазначити, що весь фінансовий тягар реформування ліг на чернігівських перевізників.

Журналіст – Олег Дешура

Оператор – Михайло Пронін

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register