У Чернігові процвітає незнищенний і вічно живий пережиток 90-х (Відео)
Стихійна торгівля в Чернігові, боротьбу з якою можна вимірювати роками, продовжує процвітати.
Наради чиновників, рейди, штрафи не зупиняють охочих швидко продати товар у місцях масового потоку потенційних покупців.
— Стихійна торгівля в нас заборонена. Я не хазяйка.
— Можете пояснити. – Ні. Я нічого пояснювати не буду.
Але слід зазначити, що поява муніципальної поліції зменшила обсяги торгівлі, проте постраждали в цій ситуації більше беззахисні бабусі з пляшкою молока чи купкою картоплі, а крупні торгівці продовжують псувати естетичний вигляд міста і торгувати продуктами харчування вздовж проїжджої частини, але вже з дозволом від «Зеленбуду».
— Ми патрулюємо також привокзальний ринок і немає часу, вони швидко виходять із маршруток. А великий намет? Там є дозвіл. Вони нам показували дозвіл. Відповідні дозволи надає «Зеленбуд». Він дає дозвіл на розміщення торгової точки, — Макар Макаренко, інспектор ревізор муніципальної поліції Чернігова
Зазначених дозволів ми так і не побачили, хоча торговці щиросердно запевняли, що вони є. Хтось казав, що в хазяйки, хтось – у чоловіка.
— У мене так, дозвіл є. Так. Зараз я тільки подзвоню керівництву, чи вони не забрали моїх документів.
— З того року документи. Зараз немає.
— Ну, зараз прийде чоловік, у його сумці. Його немає.
Багато містян через свою необізнаність і зручність купувати товар під боком підтримують своїм попитом це явище. Оскільки жодної масштабної кампанії щодо небезпеки товару, купленого під ногами, містяни ще не бачили.
— Я скільки брав – нормально. Як є, так і купляю.
Сподіватимемося, що правоохоронні органи все-таки дадуть раду цьому явищу. І почнуть не як завжди з тиску на бідних бабусь, а хоча б із торгівлі з авто чи наметів, які місцева влада замість того, щоб повернути в межі ринку, чомусь просто легалізовує на вулиці.
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.