У Чернігові з’явився перший хірургічний блок для оперування новонароджених (Відео)
«Це була наша мрія, щоб ця операційна була тут, щоб ми не ходили нікуди, бо потрібен специфічний апарат, це зовсім інші технології»,- Михайло Клим, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених і анестезіології.
Лікар-анестезіолог Чернігівської обласної дитячої лікарні Михайло Клим показує новий операційний блок для проведення хірургічного втручання для новонароджених, що з’явився в місті завдяки підтримці міжнародних партнерів.
«Усе тут не тільки для анестезіологів, тут і хірургічний блок, є душова, роздягальня, помити руки, прооперувати, здати інструменти, є жарова шафа, тобто практично все для того, аби проводити анестезіологічне забезпечення»,- Михайло Клим, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених і анестезіології.
«Тут є операційний стіл для оперування новонароджених із підігрівом, регулюється за висотою — вище, нижче, також освітлення, яке дуже важливе для проведення операцій»,- Сергій Ярмак, завідувач відділення, головний дитячий хірург Чернігівської обласної дитячої лікарні.
Раніше операції немовлятам проводили в загальних операційних, у яких не було відповідних умов для такого виду хірургічного втручання, дітей доводилося транспортувати на інший поверх, виникали проблеми з температурним режимом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою буде погода на вихідні: прогноз чернігівських синоптиків
«Інколи були складні операції, ми там залишали дітей в інтенсивній терапії, наглядали за ними і потім переводили до себе»,- Михайло Клим, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених і анестезіології.
Загалом за рік у Чернігівській обласній лікарні в середньому оперують 12 новонароджених. Першу операцію в новому операційному блоці планують провести вже найближчим часом.
«У нас уже є пацієнтка, яка чекає на операцію, десь у понеділок, у вівторок уже буде операція»,- Сергій Ярмак, завідувач відділення, головний дитячий хірург Чернігівської обласної дитячої лікарні.
«Хірургія новонароджених – це такий специфічний напрям хірургії, що потребує створення відповідних умов і величезного досвіду спеціалістів, які проводять оперативні втручання найменшим діткам. Йдеться про те, що після народження дитину з певними вродженими вадами, які потребують нагального оперативного втручання для відновлення життєздатності, слід оперувати в перші години її життя після відповідної підготовки.
Наявність такого операційного блока дасть можливість нашим найменшим пацієнтам отримувати необхідну хірургічну допомогу на території Чернігівської області»,- Андрій Лінник, начальник управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Оксана Замятіна
Оператор Сергій Бутько





