Суспільство (відео)

Учителька з Ніжина під обстрілами написала посібник з української мови (Відео)

Коли навколо гриміли вибухи й обстріли, вона писала посібник із викладання української мови для 5-го класу. Учителька Тетяна Бутурлим , яка понад 40 днів просиділа без світла та зв’язку, тричі ховала від росіян у лісі найцінніше: доньку та ноутбуки з усіма напрацюваннями.

Тетяна Бутурлим 18 років працює вчителькою української мови та літератури. П’ять років тому заснувала «Школу успіху», в якій навчає малечу, школярів і викладачів.
Із вторгненням навчання припинилося, а жінка з родиною переїхала з Ніжина до рідних у Бакаївку.
«На жаль, те місце, яке здавалося безпечним, у селі Бакаївка, виявилось доволі небезпечним, оскільки там відбувалися основні бої», — каже Тетяна Бутурлим, засновниця освітнього центру «Школа успіху».

У селі зник зв’язок, а за кілька днів вимкнули світло.
«Уявіть життя без світла, телефонного зв’язку. Та ще до всього того тривали запеклі бої під селом. Аж земля здригалася, будинки підстрибували, деякі хати спалили, бо хтось повідомляв про місце перебування ворогів, хтось фільмував жахіття», — згадує жінка.

Єдине, що допомагало Тетяні долати страх і паніку — любов до української мови. Жінка заряджала ноутбук від бензинового генератора та працювала.
«Я могла працювати на день три години, і це був мій порятунок. У той час, коли ми працюємо інтелектуально, оці думки про війну, про смерть, про абсурдність буття — вони просто зникали», — запевняє директорка «Школи успіху».

Щоразу, коли росіяни йшли на село, жінка хапала найцінніше: дитину та підручники — і бігла до лісу.
«На одну руку брала Кароліну, в іншу — два свої ноутбуки, тому що там усе моє життя, там уся моя багаторічна робота», — розповідає вона.

Коли Чернігівщину звільнили, Тетяна вирушила додому та була шокована побаченим дорогою.
«Це був просто якийсь жах. Будинки спалені, купа розбитих фашистських автівок, асфальтована дорога була повністю зіпсована і тепер вона нагадувала просто болото», — згадує очільниця освітнього центру.

Після повернення вчителька безплатно викладала орфографію дітям, які постраждали від війни. А посібник, над яким працювала під обстрілами, разом із колегами видала влітку.
Тетяна розвиває свою «Школу успіху», тож відкрита до будь-якої співпраці, що збагатить українську мову.
«Любі українці та україночки, вірте в Перемогу, вона обов’язково до нас прийде найближчим часом. Сил, терпіння, мужності та готовності боротися до кінця», — наголошує пані Тетяна.

Джерело: ШОТАМ

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button